Přesně po roce se vrátil břeclavský veslař Aleš Suský na místo, kde loni zdolal v nejtěžším tamním triatlonu Slovakman 226 kilometrů. Tentokrát si ale sebou vzal pět kolegů, kteří mu je pomohli zdolat. Pizza Team složený z břeclavských, hodonínských sportovců doplnil ještě olomoucký běžec a štafeta mohla rázem vytyčit smělý cíl. Útok na medailové pozice. A to se také povedlo. Skončili druzí. A jako bonus byli jejich běžci byli vůbec nejrychlejší ze všech.

Necelé čtyři kilometry plavvání si rozdělil veslař Aleš Suský z Břeclavi a bývalý plavec Lukáš Kubát z Ladné. Na kolo (180 km) pak sedl hodonínský veslař André Rédr a Slovák Branislav Rybár. Závěrečný běh (42,2 km) si rozdělil břeclavský mílař Roman Paulík a jeho olomoucký kolega David Pelíšek.

„Jeli jsme do Piešťan s ambicemi nejvyššími, ale po průběhu závodu jsme byli rádi za výsledek a skvělý čas. Musíme být spokojení. Celkově jsme byli v cíli ve štafetách druzí v čase 8:18:07 hodin. Předběhli jsme dalších 38 štafet," potvrdil Suský obrovskou konkurenci, protože se letošní Slovakman běžel, jel a plaval i jako mistrovství ČR a SR v triatlonu.

Přitom dobrý výsledek mohl být ztracený už v úvodní disciplíně. „Měl jsem půjčený malý neopren a dusil jsem se, když jak jsem do plavaní nasadil rychlé tempo. Hledal jsem člun, abych si odpočinul. Nakonec jsme to ale rozdýchal a v posledních okruzích jsem zase stáhl ztrátu, kterou jsem ze začátku nabral," oddechl si dvaadvacetiletý veslař. Po plavání byl jeho tým desátý.

Vody Váhu nebyly zrovna přívětivé. „Byli tak chaluhy, řasy, mě jsem toho plnou pusu. Taková menší snídaně. Plaval jsem o jeden okruh navíc než jsem měl, protože kolega už nemohl. Dal jsem do toho všechny síly," vyprávěl Suský, který nakonec musel místo kolegy odjet neočekávaně ještě jeden třicetikilometrový okruh na kole. I přes vyčerpání na bicyklu předjel několik dalších závodníků.

Také po 180 kilometrech na kole to ale na medaili nebylo. Musel proto vyzvednout hlavně výkon běžců, kteří ukázali záda všem, včetně profesionálních triatlonistů.

„David Pelíšek a Roman Paulík z ostatních udělali malé kluky," smál se Suský. „Někde čtyři kilometry před cílem jsme předběhli český fenomén Petra Vabrouška. Ten vyhrál mezi jednotlivci za 8:24 hodin, ale on měl před námi po kole náskok asi čtyřicet minut, který jsem celý stáhli," potěšil malý triumf nad českým profesionálním triatlonistou  Paulíka.

Ale „Pizzaři" nebyli jedinou břeclavskou stopou na slovenském Ironmanovi. V týmu piešťanských veslařů se objevil i břeclavský veslař Martin Mikýsek, který se rozhodl jet na svém oblíbeném kole. „Martin se s tím popral dobře. Po kole byli ještě o dvacet minut a dvě pozice před námi, ale nakonec skončili v čase 8:32:28 pátí. I to je ale dobrý výsledek," uznal na závěr Suský.