V mužské kategorii se představil Aleš Pospíšil, který se svým parťákem z SK Hamr vybojoval třetí místo. Mezi muži skifaři reprezentoval SVK Aleš Suský, který zaznamenal dvě třetí a jedno druhé místo. Mezi muži lehké váhy skončil na celkovém třetím místě.

V mládežnických kategoriích měl břeclavský klub zastoupení ve čtyřech posádkách. Nejlépe se vedlo bratrům Denisi a Františkovi Zaliberovým, kteří bez problémů postoupili ze sobotní rozjížďky do nedělního finále, kde s náskokem tří vteřin zvítězili nad posádkou z Pardubic. Také druhá břeclavská dvojka dorostenců, Lukáš Kašík a Jiří Třináctý, postupovala do finále jako vítěz druhé rozjížďky. V nedělním finále po technické chybě nakonec patřila této posádce čtvrtá příčka.

Břeclavští veslaři přivezli z mistrovství České republiky sbírku medailí.
Břeclavští veslaři získali na mistrovství České republiky několik medailí

Junior Alex Novák usedl také do dvojky a spolu se svým parťákem z Přerova v rozjížďce zvítězili. Kvůli menšímu počtu lodí pak dvojky juniorů místo jednoho finále absolvovali finálové jízdy dvě – v první z nich Alex se svým kolegou zvítězili, v druhé skončili pátí.

Výpravu Slováckého veslařského klubu doplnila dorostenka Tereza Oslzlá, která na skifu sítem rozjížděk, opravných jízd a semifinále prošla do finále C, kde skončila šestá, celkově tedy osmnáctá.

Fotbalisté Lanžhota (v bílém) porazili 1:0 Jihlavu B.
PODÍVEJTE SE: Lanžhot porazil Jihlavu. Nejlepší jarní výkon, těšilo Hílka

Břeclavský trenér Petr Polášek hodnotil kontrolní závody pozitivně. „Denis a František si svým výkonem zajistili místo na Regatě olympijských nadějí, která se v červnu pojede v Szegedu a kde budou Českou republiku reprezentovat na dvojce. Alex Novák se probojoval do širšího reprezentačního kádru juniorů v nepárových disciplínách, Aleš Pospíšil je v nominaci na Univerziádu v Číně. Lukáš Kašík s Jirkou Třináctým se bohužel do reprezentace nedostali – byli čtvrtí a ústřední trenér mládeže bral jen tři první posádky,“ zhodnotil Polášek závody.