Zejména Martin Mikýsek, první rok v mužské kategorii, dojel na třetím místě v kategorii lehkých vah. „Tímto výsledkem byl Mikýsek nominovaný do dvojskifu, který se bude pokoušet o účast na olympiádě. Aleš Suský se v tomto závodě pohyboval na sedmém místě a toto umístění mu zaručuje místo v reprezentační párové čtyřce,“ vyzvedl nejvýraznější úspěchy svých svěřenců předseda veslařského oddílu František Pafkovič.

Svůj první rok v kategorii dorostu začali mimořádně Lukáš Helešic a Richard Rampula, kteří se neztratili ani mezi juniory. Skončili desátí a jako nejlepší dorostenci si zajistili reprezentační dres pro závody olympijských nadějí.

Dorostenec Jakub Starnovský byl také zařazený mezi juniory, kde skončil dvanáctý a vyjel si tak nominaci na mezinárodní regatu do Mnichova. Anežka Buzrlová byla na skifu druhá a taktéž pojede v Mnichově. Petr Rampula skončil mezi dorostenci desátý.

„Závody poznamenal silný vítr, který ovlivnil výsledky některých závodů, přesto se z pohledu Břeclavských jednalo o mimořádně úspěšné závody, které vzbudily zájem reprezentačních trenérů o břeclavské odchovance,“ dodal Pafkovič.