Do Ostravy přijela opravdu početná výprava břeclavských závodníků, o čemž svědčí i množství medailí, které v dělených jízdách veslaři SVK vybojovali. Zlatou medaili si na krk pověsilo hned 32 posádek. V kategorii mladšího žactva to byli Hana Lipková v sobotu i neděli na skifu, Marek Gruber na skifu, Eva Kunertová a Marek Gruber na dvojskifu mix, Filip Císař a Marek Gruber na dvojskifu, Eva Kunertová a Hana Lipková na dvojskifu, Eva Kunertová v neděli na skifu a Marek Gruber s Filipem Císařem a veslaři z Uherského Hradiště na párové čtyřce kde na kormidlo poprvé usedl Šimon Čížek.

V kategorii staršího žactva se ze zlaté medaile radovali Elen Havlová, Iva Oslzlá, Tereza Trojanová, Natálie Novotná a Tomáš Kuriál na párové čtyřce s kormidelníkem, Štěpán Baláš na skifu, Matěj Strapina a Tomáš Bartolčic na dvojskifu, v sobotu i v neděli Tereza Trojanová a Natálie Novotná stejně jako Iva Oslzlá se závodnicí z Uherského Hradiště na dvojskifu, Tobiáš Trepáč a Natálie Novotná na dvojskifu mix, Tobiáš Trepáč a Štěpán Baláš na dvojskifu, skifařky Natálie Novotná, Iva Oslzlá a Hana Nesňalová a skifaři Matěj Strapina a Alex Nešpor.

Břeclavští veslaři přivezli z mistrovství České republiky sbírku medailí.
Břeclavští veslaři získali na mistrovství České republiky několik medailí

Dva dorostenci, kteří se z SVK do Ostravy vypravili, Matěj Ivančic a Viliam Guriš, zaznamenali tři medaile – Matěj zvítězil na skifu a spolu se závodníkem z Přerova na dvojskifu. Viliam zde sice kormidloval, ale ukázal, že umí i za veslem, když ve společenství veslařů z Ostravy a Přerova zvítězil na párové čtyřce.

Dorostenka Tereza Oslzlá si pro první místo dojela na skifu. Junior Marek Husařík zlato vybojoval na skifu a dvojskifu mix spolu s Annou Škápíkovou. Břeclavské veslování mělo úspěšné závodníky i v kategorii masters – Slávka Kouřilová si domů odváží tři zlaté medaile, ze skifu, dvojskifu a osmy, Antonín Přibil zvítězil na skifu.

V Praze na Vltavě hájili břeclavské barvy pouze čtyři dorostenci, Denis a František Zaiberovi, Jiří Třináctý a Lukáš Kašík, o to úspěšnější však byli. Z osmi startů sedmkrát zvítězili a jednou zaznamenali druhé místo. Vítězství v dělených jízdách si připsali Jiří Třináctý na skifu, bratři Zaliberovi na dvojce i dvojskifu, Jiří Třináctý a Lukáš Kašík na dvojskifu, všichni čtyři výše jmenování na čtyřce párové i nepárové a ve společenství se závodníky z pořádajícího klubu také na osmě. Pro stříbro si dojel Lukáš Kašík na skifu. Výsledky břeclavských dorostenců tedy ukazují před blížící se brněnskou mezinárodní regatou juniorů a Primátorkami na velmi dobrou formu.

Bratři Zaliberovi si z břeclavských závodníků počínali na kontrolních závodech nejlépe.
Břeclavští veslaři bojovali o reprezentační dres. Zářili bratři Zaliberovi

Alex Novák v Račicích na soustředění širšího reprezentačního výběru juniorů usiloval o zařazení do některé z posádek, která se bude následující víkend účastnit mezinárodní regaty juniorů v Mnichově, a také byl úspěšný. Alex byl vybrán do posádky nepárové čtyřky, a bude tak mít možnost reprezentovat Českou republiku na dráze, kde v roce 1972 na Olympijských hrách startovali dva břeclavští veslaři – Zdeněk Kuba a Oldřich Kruták na osmě.

Markéta Nedělová