Očekávaný titul mistrů republiky vybojoval na dvojce bez kormidelníka systémem start – cíl Lukáš Helešic s jeho pardubickým kolegou Miroslavem Jechem. „Toto mistrovství jsme startovali bez dolaďování a z plného tréninku, který je zaměřený hlavně na světový šampionát juniorů, který se koná začátkem srpna v Hamburku," potvrdil dominanci svých svěřenců trenér Josef Akai.

Autonehoda

Trénink juniorských vicemistrů Evropy narušila nedávná autonehoda, ze které ale vyvázli oba veslaři jen s lehkými poraněními. „Jelo se parádně, tréninkový výpadek kvůli bouračce na našem výkonu nebyl vůbec znát. Jsem rád, že jsme potvrdili naši dominanci v tuzemsku," potěšilo Helešice.

Dalším titulem pro břeclavský oddíl bylo příjemné překvapení devatenáctileté Anežky Buzrlové, která startovala ve čtyřce bez kormidelnice žen, se zkušenými veslařky z Olomouce a Uherského Hradiště. „Tato čtyřka se postupně od startu vzdalovala metr po metru a v cíli měla pohodlný náskok dvou délek lodi," poznamenal Akai.

Také v ostře sledovaném závodě párových čtyřek juniorů zacinkala Břeclavanům stříbrná medaile. Opět patřila Lukáši Helešicovi a dále Richardu Rampulovi, Miroslavu Jechovi a Jaroslavu Helebrantovi z Bohemians Praha.

„Ve finále čtyřek byla tvrdá konkurence, startovala v něm reprezentace Slovinska, čeští reprezentanti z Dukly Praha a v neposlední řadě i Petr Rampula ve společenství se závodníky z Otrokovic. V cíli dojeli na pátém místě," nadhodil břeclavský kouč.Břeclavská veslařka Anežka Buzrlová (klečí zcela vlevo dole) s kolegyněmi u stupňů  vítězů.

Porážka od Dukly

Další bronz pro SVK si pověsil na krk Aleš Suský na dvojskifu mužů s Markem Režnákem ze Šintavy, když je pokořily pouze reprezentační posádky z Dukly Praha.

Potom už následovala série nepopulárních čtvrtých míst. Marie Hlavinková si dojela pro „bramboru" na čtyřce bez kormidelnice a v osmě juniorek, následně pak Markéta Nedělová s Anežkou Buzrlovou, taktéž na osmě, skončily těsně pod stupni vítězů v kategorii žen.

„Posledně jmenovaná dvojice zasedla hned v prvním závodu i do dvojskifu žen do třiadvaceti let, kde jim patřilo finálové páté místo," dodal Akai.

Skifař Aleš Suský pak startoval i ve finále mužů s mistrem světa Ondřejem Synkem, který podle očekávání dominoval, a čtyřiadvacetiletý Břeclavan po boji skončil na pátý.

V silně mezinárodně obsazeném závodě dvojskifu juniorů, skončili bratři Petr a Ríša Rampulovi na šestém místě.A pro úplnost. Marie Hlavinková ve skifu juniorek vybojovala celkově osmou příčku.