Mezi nejúspěšnější patří Markéta Nedělová, která slavila zlatý hattrick v kategorii žen. Vyhrála na skifu, dvojskifu a na čtyřce párové. Také její bratr, Dalibor Neděla, který letos poprvé závodí v seniorské mužské kategorii, posbíral dvě zlata. Vítězství ve dvojce společně s Alešem Pospíšilem se očekávalo, ale soupeře zaskočil, když zvítězil ještě na skifu, který běžně netrénuje.

Dvě zlata si přivezla domů Tereza Melská a Sabina Skoumalová, nejprve vyhrály svůj závod na dvojce a potom společně s Karlou Knötigovou a veslařkami z Brna usedly do osmy a strhujícím finišem zvítězily nad favorizovanou posádkou Olomouce a Otrokovic.

Opačný průběh měl zlatý závod mladších žáků na čtyřce párové ve složení František a Denis Zaliberovi, Lukáš Kašík, Ondřej Šmerda, na kormidle Marek Husařík. Kluci závod skvěle rozjeli a brzy jasně vedli, před cílem se na ně začala dotahovat loď ČVK Brno, ale břeclavští závodníci nakonec prvenství uhájili.

Ilustrační foto.
Thriller až do konce. Nevšední boj o titul zdramatizovala porážka Lednice

Bronz si vybojovali břeclavští dorostenci na čtyřce párové: Marek Dvořák, Martin Ježek, Adam Maurič, Petr Polášek. Jejich umístění je o to cennější, že ho vybojovali ve změněném složení, neboť krátce před mistrovstvím se zranil strok posádky, takže trenér měl plno práce s vyladěním sestavy. Totéž platilo i o osmě dorostenců, kde sestavu ještě doplnili Matěj Kašík, Zdeněk Čech, Tomáš Kováč, Jakub Mališ a kormidelník Patrik Ptáčník, Tato osma dokázala v bojovnou jízdou získat další bronzové medaile.

Nejen velké posádky bojovaly o tituly, skvěle si vedli i skifaři. Mladší žák Lukáš Kašík nestačil pouze na dva stejně staré jedenáctileté soupeře a byl dekorován bronzovou medailí. Bronz si doslova vybojovala v posledních metrech závodu starší žačka Gabriela Snopková. Podobně zápolila se soupeřkami na skifu juniorka Anna Balgová, ale bronz jí unikl o půl sekundy. Stejné, tedy neoblíbené čtvrté místo, si vyjela na skifu také Karla Knötigová. Její jízda se musela opakovat kvůli bouřce a závodnici se potom už nepodařilo navázat na původně dobře rozjetý závod.

Devětačtyřicetiletou ženu nedávno srazil mezinárodní expres v rychlosti 160 kilometrů v hodině na nádraží v Šakvicích na Břeclavsku.
Přes koleje spěchala na vlak. Druhý svištící rychlostí 160 km/h ji málem smetl

Tento víkend se jedou v Praze populární závody osmiveslic Primátorky. Je to velký veslařský svátek, který si nenechá ujít žádný veslař a kterého se účastní většina závodníků břeclavského klubu. Na těchto závodech bude mít premiéru v pátečním programu nově upravená břeclavská párová osma, na které budou závodit mladší žáci.

SLÁVKA KOUŘILOVÁ