„Letos se vše odehrálo v klidné a příjemné atmosféře. Zúčastněných klubů bylo tentokrát trochu méně, což bylo výhodou, protože nebyl takový tlak na pořadatele a závodníky. Konkurence byla i tak velká, hlavně v mládežnických kategoriích, takže na kvalitě závodů to nebylo znát,“ uvedla trenérka pořádajícího Slováckého veslařského klubu Slávka Kouřilová.

K vidění bylo mnoho napínavých soubojů a fanoušci se mohli těšit z vítězství hned několika břeclavských posádek. K nejúspěšnějším závodníkům domácího klubu se se čtyřmi zlatými medailemi zařadila dorostenka Karla Knötigová, která nenašla přemožitelku v závodě skifů, dvojek, párových čtyřek, ani osem.

Stejně dobře se vedlo také Daliboru Nedělovi, který v mužské kategorii zvítězil na skifu, dvojskifu, párové čtyřce i osmě. Také dorostenci Petr Polášek a Martin Ježek triumfovali hned čtyřikrát – na dvojskifu, párové čtyřce, nepárové čtyřce a osmě.

Tradiční závod osem mužů „O pohár Města Břeclavi“ stejně jako loni opanovala domácí posádka, kterou letos posílil i olympionik a reprezentant Lukáš Helešic, který přitom ještě v sobotu odjel závod na mistrovství světa v Rakousku. Tam však se svým parťákem Podrazilem zatím nevybojoval možnost účasti na olympiádě v Tokiu.

MARKÉTA NEDĚLOVÁ