„Letos se vše odehrálo v klidné a příjemné atmosféře. Zúčastněných klubů bylo tentokrát trochu méně, což bylo výhodou, protože nebyl takový tlak na pořadatele a závodníky. Konkurence byla i tak velká, hlavně v mládežnických kategoriích, takže na kvalitě závodů to nebylo znát,“ uvedla trenérka pořádajícího Slováckého veslařského klubu Slávka Kouřilová.

K vidění bylo mnoho napínavých soubojů a fanoušci se mohli těšit z vítězství hned několika břeclavských posádek. K nejúspěšnějším závodníkům domácího klubu se se čtyřmi zlatými medailemi zařadila dorostenka Karla Knötigová, která nenašla přemožitelku v závodě skifů, dvojek, párových čtyřek, ani osem.

Pokud se nadměrně potíte, měli byste zbystřit.
Dejte si pozor. Nadměrné pocení může signalizovat vážnou chorobu

Stejně dobře se vedlo také Daliboru Nedělovi, který v mužské kategorii zvítězil na skifu, dvojskifu, párové čtyřce i osmě. Také dorostenci Petr Polášek a Martin Ježek triumfovali hned čtyřikrát – na dvojskifu, párové čtyřce, nepárové čtyřce a osmě.

Tradiční závod osem mužů „O pohár Města Břeclavi“ stejně jako loni opanovala domácí posádka, kterou letos posílil i olympionik a reprezentant Lukáš Helešic, který přitom ještě v sobotu odjel závod na mistrovství světa v Rakousku. Tam však se svým parťákem Podrazilem zatím nevybojoval možnost účasti na olympiádě v Tokiu.

MARKÉTA NEDĚLOVÁ