Ze sobotních rozjížděk postoupila většina břeclavských posádek přímo do finále „A“ mezi ty nejlepší veslaře. V neděli při finálových závodech se potom nejlépe dařilo Daliborovi Nedělovi. Vyhrál suverénně závod na skifu v kategorii mužů v mezinárodní konkurenci, a to přes to, že se letos v tréninku více věnoval jiné disciplíně a to dvojce.

Další zlato pak získal jako lodivod párové čtyřky, ve které dále veslovali Aleš Pospíšil, Adam D. Jurčík a Lukáš Nešpor. Poslední dva jmenovaní ještě získali zlato na dvojskifu lehkých vah. Všichni tito muži pak usedli do osmy, k nim se přidali ještě junior Martin Ježek a trenér Antonín Přibil a břeclavské veslaře doplnili dva závodníci z moravských klubů. Takto složená posádka dojela na skvělém druhém místě, když je porazila pouze loď Bohemians Praha.

Fotbalista Lysovic David Lukeštík se stal kanonýrem víkendu v Jihomoravském kraji.
Střelec šesti gólů Lukeštík: Stál jsem tam, kde jsem měl. Chci jich dát čtyřicet

Premiéru na kormidle osmy zde zažila žačka Gabriela Snopková, které jsme se zeptali na její zážitek: „Že to bude rychlý závod jsem pochopila už na prvním tréninku, když mi při zkušebním startu uletěla kšiltovka. Ale je to skvělý pocit a taky adrenalin, protože musíte dávat smysluplné pokyny posádce a zároveň se držet v dráze, což při tak velké a dlouhé lodi není úplně snadné.“

Stříbro na osmě vybojovali také juniorky Karla Knötigová, jako veslovod, dále Anna Balgová a Tereza Melská spolu se závodnicemi z Ostravy a Přerova. Tyto břeclavské juniorky přidaly ještě dvě bronzové příčky, jednu na čtyřce bez kormidelníka a jednou na čtyřce párové. Bronz získal také nakonec junior Martin Ježek na skifu, když dlouho bojoval o vítězství.

Třetí místo si vyjela nejmladší z břeclavských závodnic žačka Gabriela Snopková. Usedla do čtyřky párové se závodnicemi z Třeboně a po pouhých dvou trénincích tato posádka s přehledem vybojovala bronzovou medaili. Gabriela jela také závod na skifu a obsadila 11. místo. Zkušenosti sbírali dorostenci Marek Husařík a Antonín Přibil ml., kteří měli asi nejpočetněji, a tedy nejsilněji obsazené závody a mezi nejlepších dvanáct posádek se neprobojovali.

Tento víkend 29. - 30. srpna. se koná v Břeclavi na řece Dyji v areálu nad splavem tradiční Slovácká regata. Přijedou kluby z Čech, Moravy a ze Slovenska. Zajímavým zpestřením regaty bude několik závodů na osmách, které vždy bývají nejatraktivnější. Podrobný program najdete na www.svkbreclav,cz

SLÁVKA KOUŘILOVÁ