Na těchto závodech se startuje pouze na skifech a dvojkách, aby výběr do vyšších disciplín (čtyřek a osmy) byl vybrán skutečně jen z těch nejlepších posádek.

Z břeclavských veslařů se nominovalo pět veslařů. Juniorští skifaři Martin Mikýsek a David Malík, další skifař – muž lehké váhy Aleš Suský a juniorská dvojka Josef Akai s Tomášem Malinkovičem, který nahradil nemocného Jana Krátkého. Všichni svorně se probojovali do finále B a získali celkově tři osmé a jedno desáté místo.

Aleš Suský mezi muži lehké váhy si udržel kontakt se špičkou, kde obsadil osmé místo a ve své kategorii do 23 let skončil šetý. Martin Mikýsek po těžkém losu v semifinále vybojoval také osmé umístění a Davidu Malíkovi patřilo místo desáté.

Juniorská dvojka Akai – Malinkovič po nevydařeném startě ve finále B nakonec svou stíhací jízdou vybojovala druhé místo což značí celkově místo osmé.

Po několikaleté odmlce se Břeclaváci prosadili i ve vyšších kategoriích, čímž potvrdili svou příslušnost ve Středisku centra mládeže (SCM), kde mají slušné vyhlídky i do budoucna.

Výkony svých svěřenců si po závodu pochvalovali trenéři Josef Akai a Jan Michálek.

Josef Novotný