Jelikož se oficiální závody ve sprintu jezdí na 500 metrů, je možné vše stihnout za jeden den. Ráno rozjížďky a po obědě finále. Jeden závod trvá méně než dvě minuty. „Velmi dobře se dařilo našim juniorům, kteří mají dobrou spolupráci s veslaři z Pardubic, a proto také startovali ve společných posádkách, jak ve sprintech, tak i v českém poháru," naznačil břeclavský trenér Josef Akai.

Potvrdil dominanci

Nejlépe se dařilo letošnímu juniorskému mistru světa Lukáši Helešicovi, který zvítězil ve dvojce a osmě, dále pak přidal stříbro ze čtyřky bez kormidelníka.

Jeho oddílový kolega Richard Rampula byl také součástí vítězné osmy, dále získal se svým bratrem Petrem stříbro na párové čtyřce a bronzovou medaili si vyjel ve dvojskifu.

„Za svými mužskými kolegy nezaostala ani juniorka Marie Hlavinková, když zvítězila v osmě společně s veslařkami z Olomouce a Bohemians Praha a další dvě stříbra vybojovala na párové čtyřce i čtyřce bez kormidelníka," doplnil výsledky juniorky břeclavský kouč.

V kategorii žen se velmi dobře zapsala Anežka Buzrlová s postaršenou juniorkou Markétou Nedělovou, které s veslařkami z Brna a Olomouce získaly v osmě a párové čtyřce další stříbrné medaile.

Čtvrtou zlatou medaili vybojovala letošní úřadující mistrovská posádka čtyřky bez kormidelnice, kde vesluje společně se svými zkušenými kolegyněmi z Olomouce a Uherského Hradiště právě devatenáctiletá Anežka Buzrlová.

Úspěšným dnem plným sprinterských medailí se břeclavská výprava navnadila na víkendové závody družstev.

„Tam mělo možnost startovat pouze dvanáct nejlepších klubů, které v průběhu roku získaly nejvíce bodů za umístění posádek na oblastních mistrovstvích a mistrovství republiky. Tam pak startuje pouze jedna nejlepší posádka za klub," popsal pravidla finále českého poháru Akai s tím, že břeclavské sprintery doplnili ještě mladší žáci a žačky SVK.

Očekávané vítězství vybojoval úřadující mistr světa Lukáš Helešic na dvojce a čtyřce bez kormidelníka s pardubickými veslaři.

Druhé místo získala Marie Hlavinková v osmě a čtyřce bez kormidelnice s veslařkami z Olomouce a Slavie Praha. „Další stříbro si na krk pověsil opět Lukáš Helešic s bratry Petrem a Richardem Rampulovými a dalšími pardubickými veslaři na osmě," připomněl další pódiové umístění trenér břeclavských medailistů.

Třetí místo patřilo ve dvojskifu bratrům Rampulovým, další bronz pak přidali na čtyřce párové opět s Pardubicemi.

Další cenná třetí místa vybojovaly ženy Břeclavi Markéta Nedělová a Anežka Buzrlová, konkrétně na čtyřce párové a osmě s veslařkami z Olomouce a Brna.

Smolný los

Na Břeclavany padlo i trošku smůly. „Z žákovských závodů nám z rozjížděk vypadl Jan Turek, který měl velmi silnou rozjížďku a skončil čtvrtý. Se svým časem by ovšem předešlou rozjížďku vyhrál," popsal smůlu na los naděje břeclavského veslování Akai.

Dále vypadl, a opět těsně ze čtvrtého místa, dvojskif mladších žaček Magdaléna Novotná a Tereza Melská.

Obě jmenované doplnila ve čtyřce párové Petra Křivánková s Dominikou Kocmanovou, ale opět se jim nepodařilo postoupit do velkého finále.

Magdaléně Novotné se ve skifu žaček mladších dařilo lépe a ve finále skončila v těsném závodě na pátém místě.

Stejného umístění dosáhli i mladší žáci Matěj Helešic s Petrem Poláškem ve dvojskifu. „V tomto závodě skončily hned čtyři lodě v těsném dojezdu v rozmezí dvou desetin vteřiny," popsal drama Akai.

V dalším těsném dojezdu přijela na třetím místě stále se zlepšující posádka párové čtyřky mladších žáků ve složení Matěj Helešic, Petr Polášek, Jan Turek, Danny Kubík a na kormidle Lukáš Nešpor.

Přestože se sezona veslařů na vodě blíží ke konci, ještě lodě nezazimují. O tomto víkendu cestují veslařské naděje SVK Břeclav na Sprint regatu do Otrokovic.