Mistry republiky doplnili i další závodníci z Břeclavska. Jiří Třináctý s Lukášem Kašíkem slavili stříbro, dorostenky Ema Dreslerová s Annou Škápíkovou získaly v napínavém závodu dvojskifů bronz. Sbírku medailí později doplnil ještě Aleš Suský, který ve skifu mužů lehkých vah vybojoval bronzovou medaili.

Mezi 390 startujícími posádkami se neztratili ani další Břeclavané. Aleši Pospíšilovi unikla bronzová medaile o necelých pět vteřin, velmi solidní výkon převedla i dorostenka Tereza Oslzlá, jež mezi skifařkami skončila patnáctá.

V Hoříně se na start postavilo i několik břeclavských odchovanců. Lukáš Helešic si spolu s parťákem Václavem Baldriánem dojeli v závodě dvojek mužů pro titul mistrů republiky. Sourozenci Markéta a Dalibor Nedělovi skončili na skifech na neoblíbeném čtvrtém místě. Juniorka Gabriela Snopková v konkurenci devětačtyřiceti soupeřek skončila sedmnáctá. Martin Ježek se svým výkonem příliš spokojený nebyl, v závodě skifů mužů skončil dvacátý.

Břeclavští veslaři se nyní připravují na kontrolní závody, které se uskuteční na umělém vodním kanále v Račicích. Na nich se rozhodne o složení reprezentačních posádek pro nadcházející sezonu.

Fotogalerie: SVK Břeclav (MČR)