Příjemné prostředí přilákalo i větší konkurenci závodníků ze zahraničí, přijeli závoníci z Francie, Slovenska nebo Polska. O to cennější jsou dva tituly mistrů České republiky pro břeclavské seniorské veslaře, které získali ve skifu kategorie C Zdeněk Šil a v osmě moravského společenství Slávka Kouřilová.
Ta si společně s Blankou Mikýskovou a dalšími brněnskými veslařkami na párové čtyřce dojela pro bronzové medaile.


„Jsme rádi, že se to přesunulo do Třeboně, my starší jsme se tam sešli. většinou jsme všichni trenéři, takže se vzájemně známe. A mladí alespoň vidí, že je nás čím dál více,“ potvrzuje Mikýsková, že veslování veteránl je na vzestupu a konkurence je rok od roku vyšší.
„V samotném závodě nebylo ideální počasí, foukal silný boční vítr. To nám ztížilo dojezd do cíle. Alespoň nám starším už to vadilo,“ dodala.


Další cenný kov si přivezla také dorostenecká veslařka z SVK Břeclav Anežka Buzrlová, která s kolegyněmi z Lysé nad Labem a ČVK Praha na párové čtyřce obsadila třetí místo. Reprezentační družstvo veslařů do 23 let se už ale chystalo na odjezd na mistrovství světa do Amsterdamu, takže většina závodníků dala před závody přednost právě tvrdé přípravě. O účast na MS U23 se sama vubec nepokoušela, jako dorostenka na to bude mít čas ještě dalších šest let. Prvořadé pro ní bude mistrovství světa juniorů.


Naopak do Holandska již odcestoval břeclavský skifař Martin Mikýsek společně s trenérem Josefem Akaiem. Mikýsek je mezi čtyřiadvaceti mladými českými veslaři, kteří se na světový šampionát kvalifikovali. ⋌ (dan)