Nejlepší český tenista na vozíčku Miroslav Brychta, aktuálně 22. hráč singlového světového žebříčku, se potřetí v řadě účastní prestižního exhibičního turnaje v rámci grandslamového turnaje ve Wimbledonu.

„Letos jsem neplánoval, že bych se na turnaj ve Wimbledonu kvalifikoval, ale štěstí tomu chtělo. Účast odřekli dva hráči. Direktoriát turnaje pozval mě a Poláka Tadeusze Kruszelnického“, říká ke své letošní účasti Miroslav Brychta.

Exhibici čtyř nejlepších světových párů tenistu na vozíčku pořádá tradičně v poslední víkend slavného Wimbledonu All England Lawn Tennis Club a The British Tennis Foundations. Exhbičního miniturnaje se letos vedle Brychty a Kruszelnickeho zúčastní vítězové čtyřhry z Paralympiády v Aténách Satoshi Saida s aktuální světovou jedničkou Shingo Kuniedou z Japonska. Další páry tvoří Rakušan Martin Legner a Maikel Scheffers z Holandska. Poslední zúčastněnou dvojici tvoří Scheffersovi krajané, někdejší světová jednička a nedávný vítěž Wheelchair Czech Open v Prostějově, Robin Ammerlaan a Ronald Vink.

Miroslav Brychta byl na prestižní akci do slavného Wimbledonu poprvé pozván v roce 2005. „Hrál jsem tehdy s Francouzem Lahcenem Majdim. Kromě to, že jsem hrál na slavné wimbledonské trávě bylo pro mě zážitkem krátké setkání s Martinou Navrátilovou“, vzpomíná na první účast ve Wimbledonu tenista z Březí. Spolu se svým deblovým partnerem nestačili v úvodním utkání na pozdější vítěze Michaela Jeremiasze z Francie a Brita Jayanta Mistryho . V zápase o třetí místo pak česko-francouzská dvojice nestačila na holandský pár Vink, Scheffers.

Vloni si ve Wimbledonu Miroslav Brychta zahrál spolu s letošním partnerem Tadeuszem Kruszelnikim z Polska. „Hrálo se nám spolu vloni dobře, i když jsme v úvodním zápase nevhráli, tak jsme tehdejší jedničky Kuniedu se Saidou aspoň potrápili ve třech setech.“, dodává k loňskému vystoupení ve Wimbledonu Brychta…

Více zítra, 10. července, v Břeclavském Deníku