Výsledky obou závodů si byly velmi podobné. První den skončil na prvním místě Petr Hartman z Uherského Hradiště. Stříbro a body za druhé místo si svým výkonem zajistil obhájce loňského titulu Pavel Schiller z Rychnova nad Kněžnou. Právě tento soutěžící byl před startem závodů v Březí na čele celkového hodnocení. Třetí místo si ze sobotního finále odvezl olomoucký Marek Toul. První závodní den se do finálových bojů neprobil žádný z reprezentanů domácího oddílu.

Petr Hartman ohlásil přechod z týmu Uherského Hradiště do RC Březí. Pomůže tak v příští sezoně závodníkům z Březí k lepšímu umístění v hodnocení klubů.
Druhý a závěrečný den si místa na bedně prohodili Schiller s Hartmanem, třetí byl opět Toul z Olomouce. Skvělého umístění dosáhl i zakladatel a předseda domácího oddílu Jan Žďárský. Výbornou jízdou se dostal až na páté místo. „Jsem spokojený, je to pro mě úspěch,“ poznamenal první muž klubu z Březí. Ostudu neudělal ani Martin Láska, který se ve finále dostal na sedmou pozici. Na vylepšení pozice má ještě tři závody.

Žďáský, který si mimo pozice závodníka vyzkoušel i roli hlavního pořadatele, hodnotil dvoudenní klání jako velmi vydařené. „Myslím, že to byly velmi povedené dva dny. Ať už po stránce závodní, tak po organizační,“ radoval se Žďárský, který ke svému sportu přivedl i syna.
Žďárský se začal sportu věnovat v Březí jako první. Sám dal impuls k tomu, aby na okraji vesnice vyrostla dráha pro rádiem řízené modely. Ta byla dokončena v roce 2003. Od té doby se také v Březí jezdí závody seriálu mistrovství České republiky.

Že je to dráha kvalitní, potvrdil i jeden ze zakladatelů tohoto sportu u nás, František Fráňa. Ten začínal s kategorií bigfoot již před deseti lety, může tedy srovnávat i se závody po celé Evropě. „Jistě, toto závodiště patří mezi nejlepší u nás. A i celková atmosféra je tu výborná. To je ale v tomto sportu standard,“ uvedl člen slavkovského klubu a české reprezentace Fráňa.