Na dvanáctém dílu prestižního republikového seriálu se sjela padesátka závodníků, mezi nimiž nechyběl také výběr české reprezentace.
„Bylo to určeno jen pro ty nejzkušenější. Trať byla velmi zrádná. Řada méně ostřílených modelářů měla velké potíže,“ přiblížil náročnost závodů předseda RC Březí Jan Ždárský.

Soutěžícím dělaly problémy především pasáže s vysokým převýšením, na nichž auta předváděla akrobatické kousky. „Trať jsme speciálně upravovali. Minulé závody, které se konaly v Březí, byly určeny modelům 1:6. I proto jsme sáhli ke změnám,“ vysvětloval Ždárský.
Nevyzpytatelnost okruhu nedělala ale sebemenší potíže dvojici Lukáš Zemen a Martin Bayer. V sobotu totiž obsadil výsostné postavení prvně jmenovaný, v neděli si oba borci místa na stupních vítězů vyměnili.
„Oba toho mají hodně za sebou. V neděli se ale přece jen potvrdila větší vyzrálost Martina Bayera, který dokázal bezezbytku prodat své nabyté zkušenosti,“ líčil Ždárský se zaujetím.

Druhý závodní den byl mimořádně náročný. Jezdilo se totiž do protisměru. „Bylo to tak, jelo se vlastně se z cíle na start. Soutěžící se na tuto situaci při pátečním tréninku připravovali pouze hodinu, bylo to pro ně určitě složité.“
Do konce tuzemského šampionátu v kategorii buggy 1:8 sice ještě zbývají dva závody, v Březí už ale fanoušci malé vozy svištící rychlostí až sedmdesát kilometrů v hodině letos neuvidí.
„Byl to úplně poslední závod na našem okruhu. Už proběhnou jen tréninky. Byl to ale náročný ročník, hostili jsme celkem čtyři akce. Když sezonu shrnu, hodnotím ji velmi pozitivně,“ poznamenal Ždárský.