S velkými ambicemi vstupují do letošní sezony ledničtí softbalisté. Ze zimního spánku se však probudí teprve o tomto víkendu, kdy je čeká první předligový turnaj v Kostelci.

„Ještě jsme neměli ani jeden trénink, takže naše účast bude čistě tréninková,“ upozorňuje trenér lednických softbalistů Stanislav Straškrába.

Řádnou přípravu by měl však svému týmu dopřát.

V sezoně 2009 se totiž Buldoci přihlásili hned do dvou soutěží, moravské a slovenské.

Obě startují poslední dubnový víkend, moc času tak již nezbývá. Tím spíš, že mají Ledničtí letos postupové ambice.

„Rozhodli jsme se hrát obě soutěže, abychom měli dostatek kvalitních zápasů a mohli to zúročit později v kvalifikaci o druhou ligu,“ vysvětlil neobvyklý přístup hrající kouč lednického mužstva.

Dalekých cest se Buldoci obávat nemusí. Kromě Rače a Pezinku jsou ve slovenské skupině sice Košice, nejdále se však dostanou do Pezinku, což není nikterak daleko.

Zvládnout obě soutěže by prý pro Lednici neměl být problém. Hráčů je totiž dostatek. A možná víc než to.

„Máme kolem patnácti hráčů v dospělé kategorii. Půl na půl z Lednice a Břeclavi. To samozřejmě neznamená, že bychom nepřijímali nové,“ vysvětluje Straškrába.

Buldoci ale mají pro letošní ročník jednu podstatnou novinku.

Družstvo kadetů, tedy hráčů od třinácto do šestnácti let. To čítá zhruba stejné množství softbalistů jako dospělá kategorie.

„Je to kvůli tomu, aby s námi mohli hrát i mladší kluci. Navíc, pokud bychom chtěli v budoucnu postupovat, tak je jednou z podmínek mít vlastní mládež. A také lepší hřiště, ale to budeme řešit, až se nám to skutečně povede,“ vysvětlil trenér, který se stará o rozvoj softbalu v Lednici již patnáct let.

Kromě Buldoků vede i softbalový kroužek na škole v Lednici.

„Koncem dubna bych chtěl pořádat takové školení pro učitele dalších základních škol, kde by se naučili pravidla a další taje této hry. Snad se to povede a některé další obce obohatí školní softbalovou ligu,“ doplnil Straškrába, který letos poprvé povede svůj tým o víkendu.