V neděli odehráli ledničtí softbalisté další dva ligové zápasy. Tentokráte se na hřišti v Kunovicích střetli s celky Univerzita Brno a Snails Kunovice.
Tedy se stejnými soupeři, které minulý víkend přivítali doma.
Zatažená obloha a drobné přeháňky provázely oba zápasy. Na výkon buldoků to ale nemělo vliv.

Hráli zodpovědně, bez chyb v obraně. Pouze útok – odpalování jim nevycházelo tak, jak by potřebovali. Pálkařské opory se trápily. Oba zápasy buldoci prohráli, s Brnem 6 : 7 a s Kunovicemi 5 : 6.

„Jedinou světlou výjimkou na pálce byl Jaroslav Šuldes, který dokonce odpálil homerun – odpal za ohraničení hřiště. Dále musím pochválit Michala Gajdu, který odehrál oba zápasy na pozici catchera – chytače a odehrál je vynikajícím způsobem.

Také zadní pole, které v předchozích zápasech chybovalo, odehrálo bezchybně. Obrana prostě pracovala na sto procent, pouze útok nevyšel. Přesto jsem s výsledkem spokojen.

Prohrát s Univerzitou o jeden bod je solidní výsledek, který ještě letos nikdo nedokázal uhrát. Celek Kunovic nastoupil v mnohem silnější sestavě než v Lednici. V tomto zápase se nám skoro podařilo zahrát „tripl“ – tři auty najednou, přesto se nám nepodařilo zvítězit a prohráli jsme také o bod. Tato porážka nás může trochu mrzet, ale takový je sport,“ uzavírá své hodnocení trenér Lednických.

Oplatit oběma soupeřům porážku budou mít buldoci šanci v sobotu 21. 6. v Brně na hřišti v Jundrově.

V minulém článku o výkonech lednických softbalistů byla uvedena špatná webová adresa, správné znění je www. bulldogslednice.net.

Stanislav Straškabára