„Už to, že jsem se tam opět dostal je velký úspěch. Ale je to pořád těžší, mladší jsou totiž pořád lepší a lepší,“ vysvětlil v současné době pětadvacátý hráč českého žebříčku.

Na šampionátu, který se bude příští víkend již tradičně konat v pražském Chodově budou pouze tři starší hráči než Burian.

Ten se však cítí na vrcholu sil, vždyť je to také jeho nejlepší sezona v životě. Hostování z jeho mateřské Olomouce do ivanovického Sport Klubu Brno se zřejmě vyplatilo. První ligu, tedy druhou nejvyšší soutěž hraje tak jako tak. „Letos jsem byl dokonce jedenadvacátý. To je asi maximum, na které mám,“ vysvětlil břeclavský hráč.

Podle něj závisí nejvíce na rozlosování. Je klidně možné, že si ani pořádně nezahraje, stejně jako předloni, kdy mu los určil neotřesitelnou českou jedničku Koukala. „Kdyby se podařilo, je tu možnost proklouznout do druhého kolo, ale tam už je to konečná. To narazíte na jednoho z osmičky a ti už jsou někde úplně jinde,“ nedělá si kvůli možnému vyřazení těžkou hlavu osmatřicetiletý squashista.

Žádnou speciální přípravu za sebou nemá a ani ji neplánuje, je to prý turnaj jako každý jiný. A se svými zkušenostmi už je i před mistrovstvím republiky v naprostém klidu.

Byl by rád, kdyby se mu v Břeclavi objevil nějaký nástupce. Už kvůli tomu, že tu prakticky nemá s kým trénovat. Jeho kvalit prozatím, jak sám upozorňuje, nikdo nedosahuje. „Ale je tu pár kluků, kteří by mohli být dobří. Jílek, Vejrosta nebo Přichystal. To jsou kluci, kteří postoupili do druhé ligy a mohli by jít ještě nahoru,“ vysvětlil.

A jak dlouho se bude v top skupině domácích hráčů ještě objevovat? Sám neví, vše prý záleží na zdraví. Počítá však s tím, že ještě minimálně tři roky by ze své aktuální úrovně slevit neměl.