Na start závodu vypsaného na tři kola o celkové délce čtyřiačtyřicet kilometrů, se postavilo pětašedesát závodníků z celé Evropy. Postavení na světovém žebříčku zařadilo Bízu do čtvrté startovní řady. K jeho smůle za závodníka, kterému se start vůbec nepodařil, což Bízu v úvodních metrech závodu výrazně zabrzdilo.

Pracovaly lokty

Čelo pelotonu v té chvíli už uhánělo vpřed. Pro Bízu to znamenalo dohánět od začátku ztrátu na soupeře. Už po několika kilometrech se vpředu vytvořila patnáctičlenná vedoucí skupinka, která si vypracovala velký náskok.

Za ní se postupně zformovala druhá skupina, která sbírala odpadlíky z čela závodu.

„Šance na dojetí čela závodu nebyla. Tam byli ti nejlepší závodníci na světě a tak se v naší skupině začalo i trochu taktizovat,“ popisuje Bíza. „Bojovalo se o místa a někteří se vůbec nechtěli podílet na tempu závodu. V posledním kole jsem se chytil jednoho Poláka a snažil se spolu s ním prodrat dopředu, ale nakonec stejně za vedoucí desetičlennou skupinou spurtoval balík téměř dvaceti závodníků dohromady. Bylo to ostré, kolo na kolo, pracovaly lokty. Všichni se vešli do pěti vteřin. S časem a aktivitou v závodě jsem spokojen, jenom to mohlo být o pár příček výš, aby bylo více bodů do žebříčku,“ hodnotí jednadvacáté místo a zlepšení o devět minut.

Spokojen po prvním ostrém testu sezóny byl i Bízův trenér Marek Svoboda. „Na první závod je to dobré. Standa dojel ve druhé skupině jen s minimálním odstupem od čela závodu. Je tam vidět oproti loňsku zase posun jak po fyzické, tak psychické stránce. Na tom neustále pracujeme,“ konstatoval Svoboda.