Radek Juška nastupoval jako papírový favorit s nejlepšími výkony roku v trojskoku a druhým nejlepším v dálce.

Jak se však ukázalo v sobotním trojskoku, nebylo tomu tak úplně jednoduché. Po prvních třech pokusech byl poměrně klid, starovičský rodák se uvedl skokem 14,69 m a celkem jasně vedl.

Ve čtvrtých pokusech se situace zkomplikovala, opavský Kunc skočil 14,78 m a ujal se vedení, ani páté pokusy na této situaci nic nezměnily.

Rozhodující boj se odehrál až v posledních skocích, kdy se překvapivě výrazně zlepšil Beneš z Pardubic a výkonem 14,93 m se dostal do čela závodu.

Před posledním pokusem zbývalo skočit Radku Juškovi nejméně stejný výkon (měl druhý nejlepší výkon hodnotnější) nebo lepší. Nervy ale zapracovaly správně.

Poslední pokus Jušky a celé soutěže byl 14,94 m, a to znamenalo mistrovský titul. Trenér Zbyněk Chlumecký si hlasitě oddechl. „Jsem samozřejmě hodně spokojený, jel jsem do Ústí nad Orlicí s tím, že bych chtěl obě disciplíny vyhrát. Pořád jsem ale nevěřil, že bych to mohl dokázat, že to bude pravda," tvrdil břeclavský dálkař.

Trojskok přitom Juška dlouho nezkoušel, pražský závod byl jeho třetím trojskokanským pokusem v sezoně. „Nakonec i ta dálka byla celkem dramatická. Pořád jsem se nemohl trefit na desku. Ale na mistrovství republiky mojí kategorie jsme trénoval dá se říct celou sezonu, takže by mě mrzelo, kdybych neuspěl," říká Juška, který v sezoně laboroval s natrženým svalem ve stehni. „Rezervy jsou vždycky. Nebýt toho zranění, mohl bych trénovat déle a věřím, že by mé výkony byly ještě lepší," věří atlet Lokomotivy Břeclav.

Skok daleký v nedělním finále již nebyl v jeho podání tak dramatický. Postup do finále Juškovi zajistil výkon 678 cm, ale v pátém pokusu se jasně dostal do vedení skokem dlouhým 731 cm.

Další závodníci v posledních pokusech kontrovali, ale výkony 717 a 712 jim nestačily, Juška ještě skočil 707. Tyto dva tituly zařadily břeclavskou atletiku opět mezi nejlepší na Moravě i v České republice.

Pro Jušku to ovšem ještě není v této sezoně konečná. „V plánu mám absolvovat aspoň jedny závody v polovině září v Brně, takže do té doby ještě zamakám a budu doufat, že to uletí ještě dál," dodal úspěšný skokan.

Úspěšná nakonec byla i druhá účastnice mládežnického mistrovství Kristýna Lánská. Ta běžela nejprve v sobotním rozběhu 100 m za 12,68 sekundy. I když skončila sedmá nezklamala, čas 12,68 je jen tři setiny za nejlepším osobním výkonem.

Nedělních 200 m bylo ještě úspěšnějších. V rozběhu si zlepšila o šest setin osobní rekord na 26,11 s, byla třetí a postoupila do finále.

Tam opět podala maximální výkon, časem 25,96 s se opět zlepšila a obsadila konečné sedmé místo.

Zařadila se na druhé místo historických tabulek okresu, když okresní rekord drží Šestáková časem 25,42 s z roku 2004. S výkony Lánské byl spokojený i její otec a trenér v jedné osobě Bob Lánský.