Jeho stálicí je Kateřina Pěnkavová, aktuálně nejlepší hráčka extraligy, která loni ve finálové sérii nenašla ve třech utkáních s MSK přemožitelku a přesto se titul stěhoval do Břeclavi.

Ve výborné formě je ale i Hana Matelová, která o uplynulém víkendu získala v Teplicích svůj první titul mistryně České republiky, když ve finále dokázala porazit někdejší hráčku Břeclavi Renátu Štrbíkovou 4:3, předtím ve čtvrtfinále 4:3 Čechovou a v semifinále 4:3 i Vacenovskou, čímž si poradila s celým reprezentačním družstvem žen České republiky.

Trojkou Hodonína je Ivana Pelcmanová, devátá hráčka extraligy, která je technicky dobře vybavená a může si na každou soupeřku troufnout.

Bude jistě obtížné této síle odolat, ale trio hráček MSK Ganna Gaponova (na snímku), Vivien Ellö a Katsiaryna Baravok se cítí být s Hodonínem na stejné úrovni.

Ostatně první vzájemné utkání v Hodoníně skončilo nerozhodně 5:5 (na sety 20:19 pro Břeclav), Gaponova odváděla v předcházejících kolech soutěže velmi dobré výkony, Ellö má v zásobě množství zkušeností z těžkých bojů a levoruká mladá Běloruska Baravok je odvážnou útočnicí bez psychických zábran, bez respektu před vyzrálejšími stolními tenistkami, což dokázala i při zmíněném utkání v Hodoníně.

O výsledku sezony 2012–2013 rozhodne až play-off o titul mistra Česka, v této fázi je ale důležité výchozí postavení družstev v tabulce po skončení základní části extraligy.

První celek totiž bude mít usnadněnou cestu do finále, zatímco druhý v pořadí bude o finálovou účast muset bojovat v náročném semifinále se třetím z favoritů, což s největší pravděpodobností bude Frýdlant nad Ostravicí.

Břeclav potřebuje na postup do čela tabulky s Hodonínem vyhrát, pak by mohla ve Frýdlantu i remizovat a vedení by si zachovala.

Již v pátek si oba soupeři svou připravenost otestovali dalšími utkáními. Hodonín hrál v Hluku, ženy MSK hostily Dubňany.