Pro mladé závodníky z kategorie dorostu to byl závod Olympijských nadějí, kam je zařazená také vrhačka Adriana Bzirská. Ta zde vyrovnala absolutní okresní rekord ženských kategorií ve vrhu čtyřkilogramovou koulí. Bzirská čtyřkilovou koulí, kterou vůbec netrénuje, hodila 11,78 a překonala dvacet let starý rekord Kelemenové. V disku se zlepšila o 71 centimetrů na 32,42 a skončila pátá.

O jednu setinu vteřiny zůstala za absolutním rekordem v běhu na 100 m překážek juniorka Zuzana Štáhlová, ale vyhrála finančně dotovaný běh žen. Je škoda, že sprinterské a skokanské výsledky opět nepříznivě ovlivnil vítr proti běžcům, který dosahoval hodnot až přes tři metry za vteřinu.

Po delší přestávce zaviněné zraněním kotníku se na startu ukázala současná nejlepší břeclavská atletka Markéta Malariková. Není ještě zcela zdravá, proto běžela jen kratší vzdálenosti. Na stovce měla čas 13,47 (protivítr 2,1) a na 200 metrů ji čas 27,36 stačil na čtvrté místo.

Na 100 m obsadil ve finále Zelinka sedmé místo za 11,54, ve skoku vysokém byl čtvrtý skokem přes 190 cm. Junior Radek Juška opět přeskočil hranici sedmi metrů o jeden centimetr při mírném protivětru. Opět ale skončil těsně pod stupni vítězů.

Juniorky Štáhlová a Lánská závodily dohromady se ženami, protože samostatná soutěž pro juniorky nebyla vypsaná, podobně jako u juniorů. Na 110 m překážek žen vyhrála Štáhlová za 14,71 a první byla i na 200 m za 26,42 při mírném protivětru. Lánská si zlepšila osobní rekord na 100 m časem 13,30 v rozběhu a 13,31 ve finále byla pátá.

Oba dorostenečtí vrhači si zlepšili osobní rekordy a jsou stále mezi kandidáty na mistrovství republiky. Pernecký obsadil páté místo za 47,73 m v oštěpu a Fojtách sedmé místo v kladivu za 40,64 m.