Při samotné soutěži si vedla suverénně od prvního pokusu, oficiálně dosáhla této hranice výkonem 14,13 m, pak přišel dokonce pokus na 14,44 m. Svůj vlastní rekord Břeclavska tak překonala o plných 72 cm a dostala se do čela letošních českých dorosteneckých vrhače. Samotnou soutěž vyhrála o více než dva metry.

To je jistě příslib pro mistrovství republiky, které se koná tuto neděli. Bzirská se přihlásila i do soutěže juniorek, kde se vrhá čtyřkilovou koulí. Tam mohla pomýšlet o hodu dlouhém kolem 13 metrů, ale vrhla jen 11,51 m. I to ale stačilo na třetí místo.

Na mistrovství ČR pojede i Radek Juška, který se zúčastnil v Bratislavě soutěží juniorů. Běžel nejprve 60 m. Rozběh překvapivě vyhrál a navíc časem 7,30 vteřin o tři setiny překonal osobní rekord. Celkově byl pátý. Ve skoku dalekém se mu tolik nedařilo, i když soutěž vyhrál výkonem 668 cm.

V běhu na 800 m startovala ještě žákyně Nikol Musilová. Měla pomalý začátek, zrychlení přišlo až v posledním kole. Celkově skončila na devátém místě a časem 2:35,25 minut si zlepšila osobní rekord o 28 setin vteřiny.