Jen co skončil s vrcholovým horolezectvím, vrhl se Miroslav Caban do dalšího sportu. Tentokrát je to volejbal. Nenajdete ho však přímo pod vysokou sítí, ale na trenérské lavičce.

„Když jsem byl v Himalájích pod K2, napsala mi moje dcera Kristýna, která hraje za KP Brno, že její družstvo nutně potřebuje asistenta trenéra. Jestli bych to nevzal. A protože jsem věděl, že po skončení svého projektu „448“ skončím s vrcholovým horolezectvím, hned jsem jí odepsal, že to beru,“ vzpomíná Miroslav Caban.

K volejbalu má dostatečnou kvalifikaci. Sedmnáct let jej aktivně hrál, z toho dvě sezóny československou extraligu za Žilinu. V České republice působil mimo jiné i v Pardubicích, Břeclavi a Mikulově.

V nové roli se uvedl nadmíru dobře. Společně s trenérem Karlem Hoblíkem přivedli družstvo KP Brno do závěrečného turnaje mistrovství republiky starších žákyň.

Tady po sérii sedmi vyhraných utkání získali titul mistryň České republiky v této kategorii. Na úspěších týmu se výraznou mírou podílela právě jeho dcera Kristýna. Po tomto úspěchu se tedy nabízela otázka, zda Miroslav Caban u volejbalu zůstane i nadále.

„U trénování volejbalu ano, ale od holek přecházím k mužům,“ sdělil nečekaně. „Dostal jsem totiž nabídku na post druhého trenéra extraligového celku mužů JMP Brno a tu jsem přijal,“ vysvětlil změnu Caban.