Je ve Španělsku, žádného slunění si ale neužívá. Kostický deblista František Čermák na turnaji Masters v Madridu bojuje za co možná nejlepší výsledek. S netradičním partnerem Francouzem Clementem už se postarali v úvodu podniku s dotací dvou milionů eur o překvapení. Poradili si totiž s favorizovanou česko-německou dvojicí Berdych, Kiefer hladce ve dvou setech 6:3 a 6:4.

První zápas máte za sebou, čekal jste, že to bude tak hladké?

Je to určitě hodně dobrý výsledek. Berdych a Kiefer jsou známá a velká jména. Já bych to ale nijak nepřeceňoval. Samozřejmě cítím formu, bylo by to hezké tady něco dokázat.


V Madridu máte za parťáka Francouze Clementa, většinou však nastupujete s Leošem Friedlem…
S Leošem se mi hraje výborně, ale teď jsem se pro jednou domluvil s Clementem. V budoucnu budu určitě zase nastupovat s Leošem. Předtím jsme spolu asi půl roku nehráli. Určitě nám to prospělo, pak to však přestalo dělat dobrotu.

V minulém týdnu jste si zahrál v Moskvě semifinále, je reálné, abyste to zopakoval i v Madridu?

Ale v Moskvě jsme to nezvládli. Měli jsme výborný los. Takové soupeře (pozn. aut. - Cibulec/Zovko), kteří se v žebříčku pohybují hodně, hodně za námi, jsme měli jednoznačně porazit. Na milionovém turnaji dostanete v semifinále tak lehký los snad jednou za rok.

Cestu do finále vám navíc zatarasil Čech – Cibulec.

To je pravda. Ale nehrálo roli, kdo proti nám nastoupil. Nevím, proč jsme nedokázali vyhrát, určitě jsme je nepodcenili. Teď ( pozn. aut. - dnes v 11 hodin) v Madridu budeme čelit další české překážce (úsměv).

Víznerovi s Rumunem Pavlem…

Bude to těžký zápas. Chceme však zvítězit a dostat se v pavouku co nejdál. Čekají mě po Madridu už jen dva turnaje, v Petrohradu a Lyonu. Chtěl bych z části odčinit letošní zpackanou sezonu.

Ale byl jste ve finále v Záhřebu a vyhrál ve Stuttgartu i Gstaadu.

To ano. Celý rok je to ale takové nahoru, dolů. Udělám dobrý výsledek a pak dlouho nic. Když se podívám do minulosti, tak tahle sezona je za posledních pět let jednoznačně nejhorší. Prošel jsem sice i nějakými zraněními, ale na to se nechci vymlouvat.

Závěr tenisové sezony klepe na dveře, chystáte se do Kostic?

Už jsem se sice přestěhoval do Prahy, kde většinou přebývám, ale za rodiči se přijedu určitě podívat.