Je zle, uvědomují si volejbalisté poštorenského Tatranu po neúspěšném víkendu. Během něj nezískali ani jediný set a v tabulce první ligy se propadli na předposlední místo. Zůstat na něm i v posledním kole základní části, znamenalo by to pro břeclavský volejbal jediné: ústup ze slávy a pád z první ligy.

Poštorané odehráli o víkendu dva zápasy. Už v pátek zavítali na palubovku Dobřichovic, tradičně okupujících přední příčky v první lize.

Průběh byl jednoznačný, očekávaný. Dvaatřicet míčů uhrál Tatran během tří setů (10, 12 a 10). To je až žalostně málo. Domácí Dobřichovice svého soupeře přehráli ve všech herních činnostech, o jejich vítězství nikdo ani na okamžik nezapochyboval.

Poštorné však chyběli klíčoví hráči, bratři Pospíšilové, kteří nenastoupili ze zdravotních důvodů.

Jasná porážka však nebyla žádnou katastrofou, zraky všech členů výpravy se totiž upíraly k sobotnímu utkání s nováčkem soutěže – Prosekem.

Do něj už byla připravena i klíčová bratrská dvojice, Tatran si na outsidera brousil zuby v plné sestavě.

Jenomže co byl platný kompletní kádr, když Tatran ztratil vyrovnanou úvodní sadu 27:25. O výsledku prvního setu rozhodl sporný míč, který rozhodčí přiřkl domácím.

To hosty rozhodilo, v dalších částech hry se Poštorané obávali porážky, hráli opatrně až bázlivě, což se na hře nutně muselo projevit.

Další dvě sady Tatran ztratil v poměru 18 a 19, a z Prahy odjížděl domů s hodně smutnou náladou.

Horší než Poštorná je v tabulce pouze reprezentační výběr juniorů, který má však zaručeno, že z první ligy sestoupit nemůže.

Tatran má dvaadvacet bodů, stejně jako Prosek, o jeden více má Vrchlabí a Jablonec. Mezi těmito kluby se rozhodne o sestupu z druhé nejvyšší soutěže.

Nejnevýhodnější pozici pro play–out mají právě Jihomoravané. Ve zbývajících pěti zápasech hrají výhradně s týmy z elitní osmičky. Šance porazit kohokoli z nich příliš velká není.