Po posledních dvou kolech první ligy se situace poštorenských volejbalistů pranic nezlepšila. Dva body za dvě porážky taky mohly těžko něco změnit. Základní část druhé nejvyšší soutěže tak Tatran skončí na předposledním místě tabulky.

Protože reprezentační výběr juniorů má prvoligovou příslušnost zaručenu od svazu, nejhorší pozici do baráže o udržení budou mít právě Poštorané.

Víkend byl ve znamení zápasů s rezervami extraligových týmů. České Budějovice i Brno byly pro Poštorany příliš silným protivníkem.

Přestože šlo na Tatranu znát mírné zlepšení, páteční zápas byl jasnou záležitostí Jihočechů, byť se Poštorané dokázaly v každém ze tří setů držet do stavu 15:15.

Chyby v servisu však stály předposlední tým tabulky naději na lepší výsledek.

Co se nepovedlo v pátek, dařilo se v sobotu, tedy alespoň v prvním setu, který Tatran dokonce ovládl. Byla to první vyhraná sada po dlouhé době.

I ve druhém sahali Poštorané po jeho zisku, Brno ale ukázalo větší bojovnost. To se projevilo také v dalších dvou setech, ve kterých Poštorná stihla nasbírat pouze po osmnácti míčích.

Nyní mají volejbalisté Tatranu vedeni trenérkou Šedou čtrnáct dní na to, aby se důkladně připravili na existenční dvojzápas sezony. Soupeřem jim bude severočeské Vrchlabí. Začne se 13. února na palubovce soupeře, 20. února uvidí odvetu hala v Charvátské Nové Vsi.

Ani v případě porážky není pro Tatran vše ztraceno. Další zápas by však byl o bytí a nebytí. V něm se střetne poražený z této dvojice s horším z duelu Jablonec – Prosek.

Nejhorší tým z této čtveřice bude hrát v příští sezoně druhou ligu, vítěz posledního zápasu půjde do baráže.