Proč ale nehrály ve své herně? „Hala v Charvátské Nové Vsi má parametry mezinárodní úrovně. Budeme zde hrát i důležitá utkání play -off o mistra České republiky 2014 a v budoucnu sem lze umístit také utkání evropských klubových soutěží," vysvětluje důvod změny sportovní manažer stolního tenisu MSK Vít Ratajský.

Jasné? Ani náhodou

Frýdlant, vedený legendární Marií Hrachovou, má k dispozici kvalitní hráčský kádr a je vždy těžkým soupeřem. Na jeho stolech sice ženy MSK vyhrály 6:2, v odvetě si ale nemohly být předem ničím jisté a musely zabojovat naplno. Roli favorita zvládly, vyhrály nakonec opticky jasně 6:1, ve třech dílčích zápasech ale musely o úspěchy svést pětisetové duely.

Začátek Břeclavi vyšel na jedničku. Nejprve Vivien Ellö v zajímavém zápasu čtyř setů s výraznými bodovými rozdíly porazila jedničku Frýdlantu Hanu Bartošovou.

Pak připojila očekávaný bod Gana Gaponova, jejíž obrana byla tvrdým oříškem pro Tomanovskou. Jen ve druhém setu svitla hráčce Frýdlantu naděje, když Ukrajinka po vedení 10:5 povolila a nechala soupeřce dotáhnout na rozdíl jediného míčku. Vyrovnat již ale Tomanovská nedokázala.

Pak se za stoly objevila poprvé v dresu MSK Aneta Kučerová, desátá hráčka aktuální extraligové úspěšnosti, která do Břeclavi přestoupila z Hluku. S Adámkovou svedly velký boj, v němž rozhodovaly koncovky setů.

Kučerová byla blízko vítězství 3:1, když ve čtvrtém setu vedla 6:3, po sérii osmi míčků v řadě ale Adámková srovnala poměr setů na 2:2. Dotáhla to až k jednomu mečbolu, pak měla k ukončení zápasu blíže třikrát Kučerová a svůj třetí mečbol proměnila ve třetí bod pro Břeclav.

Ani Gaponova to s Bartošovou neměla snadné, ostatně i v předcházejících vzájemných zápasech spolu vždy hrály těsně. Tentokrát to nevypadalo dobře, když opora Břeclavi po prohraném prvním setu ztratila v setu druhém vedení 9:5. Ukázala však ale vysokou míru houževnatosti, která je pro hráčky obranného herního pojetí typická.

Vyhrála se zřetelným odstupem další dva sety a v posledním, pátém, definitivně odpor jinak hodně trpělivé Bartošové zlomila.

Za stavu 4:0 se již dalo tušit, že utkání dopadne pro domácí stolní tenistky dobře a to se také stalo. Následovaly zápasy Kučerová – Tomanovská a Ellö – Adámková, z nichž si oba celky připsaly po jednom úspěchu.

Kučerová po prohraném prvním setu začala s Tomanovskou jak z partesu a vedla snadno 10:1. Soupeřka ale začala stahovat, dotáhla až na 10:7 a trojka MSK si musela pomoci oddechovým časem. Set pak sice rychle dokončila, ale v dalších dvou již na levou rukou hrající soupeřku nestačila.

Na půl plynu

Ellö narazila u Adámkové na tuhý odpor, který zlomila až ve druhé polovině pátého setu. Pak již bodovala jen zkušená Maďarka. O závěr se postarala Gaponova, proti níž již Adámková tolik vůle po vítězství neukázala a tak nemusela opora Břeclavi ani zapnout na nejvyšší obrátky.

„Ganě vyhovuje pro její obranu větší prostor, Vivien je po zranění již v pořádku, obě odvedly očekávaný výkon. Aneta Kučerová svou premiéru v MSK zvládla, v její hře ale musíme nastolit jasný systém, ten u ní zatím postrádám. Uvidíme, zda bude pro rozhodující utkání play-off pro tým posilou," přidává své hodnocení úspěšného utkání kouč MSK Břeclav Petr Nedoma.

MSK ČP Břeclav Gumotex-SK Frýdlant nad Ostravicí 6:1

Ellö – Bartošová 3:1 (3,–3,3,2), Gaponova – Tomanovská 3:0 (7,9,4), Kučerová – Adámková 3:2 (-10,9,10,–6,12), Gaponova – Bartošová 3:2 (-7,–9,6,7,2), Ellö – Adámková 3:2 (8,–11,4,–9,5), Kučerová – Tomanovská 1:3 (-8,7,–5,–5), Gaponova – Adámková 3:0 (8,8,5), Kučerová – Bartošová (-6,–8, nedohráno)