Na vyhlášení v šesti okresních kolech naváže 27. března opět galavečer Sportovec Jihomoravského kraje, který tradičně hostí brněnské výstaviště.

Česká unie sportu v závěru minulého roku podpisem memoranda prodloužila o další tři roky spolupráci s Jihomoravským krajem. „Snažíme se ji ještě prohloubit. Chystáme projekt, který přivede víc mladých lidí ke sportu, a chceme ho rozprostřít napříč Jihomoravským krajem, aby se nám podobně jako v Brně dařilo i v okresních městech,“ líčí Blaha.

Jedná se o kroužky ve školách s rozšířenou tělesnou výchovou. „Zaplatíme kvalifikované trenéry nebo učitelé, kteří děti dokážou pro sport víc nadchnout, zapálit a získat, aby nechodily na pohybové aktivity nuceně, ale aby je bavily a chtěly se hýbat. Pak už je na šikovnosti klubů v regionech, aby děti zaujaly a přivedly je k sobě,“ poznamenává krajský předseda České unie sportu.

Memorandum o spolupráci s Jihomoravským krajem už funguje dlouhodobě. „Ovšem rozšíření kroužků do škol může být pilotní projekt pro Českou republiku. Ještě vše sladíme s vedením kraje a od nového školního roku to zkusíme,“ přibližuje Blaha.

Krajskou organizaci vede už pět let, zažil proměnu z Českého svazu tělesné výchovy. „Oživili a vzkřísili jsme okresní sdružení, navázali jsme s nimi spolupráci, začali se pravidelně scházet a teď je Česká unie sportu na jižní Moravě hodnocená vedením v Praze jako jeden z nejlepších krajů. Je to samozřejmě i práce manažera Jakuba Koudelky, který se tomu hodně věnuje,“ oceňuje svého nejbližšího spolupracovníka.

Zdroj: DENÍK