To začíná 22. září. V bouřlivém domácím prostředí porazily v přípravě Holanďanky snadno 3:0 na sety.

České reprezentantky se vrátily z kondiční přípravy ve Vysokých Tatrách, kde byla otestovaná jejich výkonnost. “První den byly hráčky otestované kondičním trenérem Vavákem, kondiční přípravu jsme zvolili volejbalovou formou,“ řekl hlavní trenér reprezentačního výběru Jiří Šiller.

České reprezentantky nebyly ani v Břeclavi kompletní, několik hráček nepustily na hřiště zdravotní problémy. Přesto to na jedenáctý tým z posledního mistrovství světa stačilo.

Trenér Holandska totiž neposlal na palubovku v Břeclavi nejsilnější sestavu. „Nastoupily se svojí druhou šestkou. Nevím, proč nechali jejich trenéři nejlepší hráčky odpočívat,“ posteskl si Šiller a výsledek přípravy nějak nepřeceňuje, stejně jako předchozí výhru 3:1 s Bulharkami nebo porážku 1:3 v Itálii.

Reprezentační kádr Česka byl pro utkání v Břeclavi doplněný o Ivanu Plchotovou, která se ze zdravotních důvodů nemohla účastnit jarní přípravy a zápasů Evropské ligy. „Ivana se zapojila do týmu, zatím nemůže absolvovat plnou zátěž, ale věřím tomu, že bude k dispozici,“ řekl Šiller.

České reprezentantky v utkání s Nizozemkami zvládly koncovky jednotlivých setů lépe než jejich soupeř a v pohodě vyhrály všechny tři sady, přestože soupeř ve snaze zvrátit výsledek poslal postupně na hřiště i hráčky z první šestice. Jen ve třetí sadě jim dělaly hráčky ze země větrných mlýnů větší obtíže. Kole čtyř stovek diváků v hale Češkám mohlo po zásluze aplaudovat.

„Byli jsme lepší na přihrávce, dařilo se nám podání i útok,“ zhodnotil Šiller výkon svých svěřenkyň. Hlavní rezervy zatím vidí v obraně. „Tam se nám stále tolik nedaří. Musíme zapracovat hlavně na zlepšení bloků,“ dodal.

„Vedení reprezentace Nemělo žádné speciální požadavky, nic, co bychom nebyli schopní zajistit. V Břeclavi se jim líbilo. Říkali, že se jim tu daří vyhrávat, tak někdy přijedou znovu,“ smál se hlavní organizátor Ivan Rylich.

Český národní tým bude hrát zápasy základní skupiny v srbském Zrjenjaninu, ve skupině C se setká s Rumunskem, Polskem a Izraelem.