Přestože se v letošní sezoně oba týmy zatím nepotkaly, sílu Madety břeclavské hráčky dobře znaly. „Utkaly jsme se s nimi v zářijovém přípravném turnaji ve Znojmě, kde je holky dokázaly po výborném výkonu porazit dva nula na sety," poznamenal Ivan Rylich.

Jenže nyní z důvodu nemoci byla síla břeclavského týmu značně oslabená, Lokomotiva nastoupila na palubovku jen v osmi hráčkách.

Hostující volejbalistky tak nastoupily na palubovku v roli jasného favorita utkání. Domácí trenér Petr Baránek měl nelehký úkol, když byl nucený se sestavou značně improvizovat.

„Slátaná sestava se nepříznivě projevila hned v úvodu utkání. Hostující volejbalistky na nás vyrukovaly s razantním podáním a tvrdým útokem, se kterým si dlouho nemohly domácí obránkyně poradit," pokrčil rameny Rylich.

Postupem hry se i ženy Lokomotivy začaly bodově prosazovat, ale na kompaktně hrající tým soupeře to nestačilo. V prvním setu ztrácely sedm bodů, ve druhém deset. Až ve třetí sadě Lokomotiva zabojovala a vzdorovala Madetě až do koncovky. Opět ale neúspěšně.

Nedělní dopolední odveta byla ze začátku opět vyrovnanou bitvou. První sadu braly České Budějovice, druhou ukořistily v napínavé koncovce domácí hráčky. Zisk sady ovšem Lokomotiva nepotvrdila. Naopak. Hostující tým jim dovolil zisk pouze jedenácti bodů.

Otřesené Břeclavanky už se nedokázaly vzchopit a prohrály i čtvrtou sadu. Volejbalistky Českých Budějovic tak zaslouženě vyhrály v Břeclavi 3:0 a 3:1 a odváží si od Dyje plný počet bodů.

Tento víkend čeká Břeclavanky, které zůstávají v tabulce nadstavby šesté, dvoudenní výjezd na palubovku čtvrtých Dobřichovic.

TJ Lokomotiva Břeclav – VK České Budějovice 0:3 (-18,–15, –21) a 1:3 (-22, 24,–11,–19)

Sestava Lokomotivy Břeclav: nahrávačky – Lucia Slobodová a Petra Dubinová, smečařky – Michaela Bábíčková a Andrea Drápalová, blokařky – Šárka Rylichová a Simona Holečková, diagonální hráčka – Barbora Cidlíková, libero Hana Moláková