V nově vytvořené mezinárodní soutěži reprezentačních celků stolních tenistek začaly ženy ČR úspěšně, když v Charvátské Nové Vsi porazily mladý celek Srbska 3:1.

Lví podíl na tomto úspěchu má Iveta Vacenovská, rodačka z Ratíškovic, toho času hráčka rakouského Linze. Byla postavena na post hráčky č.1, což znamenalo její nasazení do dvou dvouher. V té první začala trochu rozpačitě, ale úspěšně zvládla koncovky úvodních dvou setů, v tom třetím již byla jasně lepší, než vytáhlá Marija Galonja.

Za stavu 2:1 pro ČR pak Vacenovská zcela zlomila svým útočným důrazem odpor jedničky soupeře Moniky Molnar. Na Molnar ve druhé dvouhře trochu překvapivě nestačila nejlepší hráčka MSK Břeclav Renáta Štrbíková. Dělala nadměrné množství chyb a chodila příliš daleko od stolu.

Po prohraném prvním setu začala velmi dobře set druhý (5:1), brzy ale o náskok přišla a koncovku prohrála. Pak se hra vyrovnala, ztráta však již byla citelná a Srbka, držící se v blízké hrací zóně, dovedla zápas do úspěšného konce.

„Renáta v současnosti hledá pálku, která by jí vyhovovala. Jako jedna z mála se snaží dodržovat nejnovější pravidla lepení potahů, která budou oficiálně platit až od začátku příští sezóny. Chce to chvíli času, Vacenovské to podle jejích slov trvalo pár měsíců“, vysvětluje slabší výkon Štrbíkové reprezentační trenér Miroslav Cecava. Na 2:1 zvýšila stav utkání hodonínská rodačka Dana Hadačová. Obdobně jako Vacenovská v prvním duelu i ona v prvních dvou setech vyhrála až ve vypjatých koncovkách, třetí set byl již zcela jednoznačně její.

ČR-Srbsko 3:1. Vacenovská-Galonja 3:0 (10,9,5), Štrbíková-Molnar 1:3 (-8,–8,8,–7), Hadačová-Todorovič 3:0 (13,9,2), Vacenovská-Molnar 3:0 (3,7,7).