Jak moc si váš tým vítězství cení?
Velmi moc, je to po mistrovském titulu z roku 2005 druhý nejvýraznější úspěch břeclavského stolního tenisu. Ani druhé místo v extralize takovou cenu nemá. Navíc jsme ho vybojovali s nesmírně silným soupeřem, který má ve svém středu dvě reprezentantky České republiky.
Předtím jste byli třikrát po sobě ve finále s Frýdlantem a pokaždé jste odešli poraženi. Nebál jste se, že je to prokletí?
I tentokrát to viselo na vlásku. Musí se sejít spousta příznivých okolností, musíte mít i štěstí, abyste proti tak silnému soupeři uspěli. I to nám vlastně pomohlo.

Bylo tedy hodně těžké ho získat…
Chtěli jsme ho po třech účastech ve finále konečně získat a také vlastně zlomit to prokletí.

Kdy jste začal věřit, že to konečně vyjde a váš tým si Český pohár z Broumova odveze?
Mai prohrála první dva sety s Harabaszovou. Pak naše Číňanka vyhrála následující dva sety a v rozhodujícím dějství výborně začala, po oddechovém času ale začala Harabaszová stahovat. V závěru Mai měla něco málo navrch, proměnila ale až čtvrtý mečbol. Po tomto obratu jsem začal věřit, že to vyjde.

Český pohár byl vlastně prvním zápasem Mai po jejím návratu z Číny. Bylo by vůbec možné uvažovat o takovém úspěchu, kdyby za vás nehrála?
Ten výsledek by vlastně nebyl vůbec reálný. Je to obrovský posun. Pokud máte kvalitní trojici, tým má najednou úplně jiné schopnosti. Na její návrat z Číny jsme dlouho čekali. Bez ní jsme proti Frýdlantu i Hodonínu A prohráli shodně vysoko 8:2. Teď s nimi bodovat můžeme.

V jaké formě se Mai vrátila ze své domoviny? Už jste vypozoroval nějaký nárůst její formy?
Zatím jsem žádné zlepšení nezjistil. Na tom budeme muset zapracovat až tady. Ona je taková zvláštní Číňanka. Zahraje neuvěřitelný úder a pak třeba dokáže zkazit jednoduchý míček. Je ještě nevyrovnaná, zřejmě to bude tím, že je ještě mladá. S větší formou se z Číny vrátila frýdlantská Štrbíková, která tam byla v tréninkovém kempu. Hrála s neuvěřitelnou lehkostí, Weberovou i Satchovou doslova přejela. A vlastně i nad Mai vyhrála první dva sety.

Jak je vlastně Český pohár pro špičkové kluby prestižní?
Pro nás určitě prestižní je, stejně jako pro Frýdlant. Naopak například Hodonín se turnaje neúčastní. My ho bereme jako vhodnou doplňkovou soutěž, ve které se můžeme utkat s kvalitními soupeři. A získat v jedné sezoně mistrovský titul i pohárovou trofej je sen, který se zatím nikomu nevyplnil.