V kategorii mužů nad 40 let běžel rovněž Milan Orth z Irish Pub Břeclav a skončil na 15. místě, když trať dlouhou 10200 metrů proběhl za 43:13 minut. Na stejné trati se uskutečnil i závod v kategorii nad 50 let a zde na 16. místě doběhl Vladimír Novák z Ladanu Moravská Nová Ves v čase 45:40 minut. Celkem startovalo 457 běžců.

„Běželo se mi výborně i přesto, že to byl můj druhý víkendový závod,“ pronesla Chovancová, která se v sobotu představila i na trati v Okrouhlé, kde se běželo vůbec poprvé. „Závod byl druhým podnikem započítaným do nové sezony Brněnského běžeckého poháru,“ vysvětlila Chovancová. Zkušené běžkyni vůbec nevadilo ani počasí, které u řeky Moravy v neděli před obědem panovalo. „Na to si rozhodně nestěžuji,“ usmívala se Chovancová.

Atletka se téměř po celou dobu závodu držela ve společnosti juniorů. Tři z nich ji nakonec dokázali udolat. „Byla jsem ráda, že jsem s nimi mohla běžet. Celý závod jsem s juniory držela krok, ale v závěru chlapci potvrdili, že jsou přece jen lepší,“ konstatovala Chovancová.

LIBOR KOPL
LADISLAV KLIM