Na ledě se ocitnul společně s Brnem, ale v barvách Břeclavi.„Hrozně jsem se těšil. Od prvních minut bylo však jasné, že hraje někdo jiný než my,“ poukazuje „Chváty“ na dominanci Techniky.

Bývalí spoluhráči jej od začátku duelu zásobovali nastřelenými puky. I když se v kleci Lvů téměř přetrhl, na souhru hostů byl krátký.
„Moc jsem chtěl, abychom uhráli dobrý výsledek. Skóre 1:5 ale hovoří za vše,“ neskrývá lítost dvacetiletý brankář.
Chtěl se vytáhnout. Dokázat, že Technika udělala chybu, když ho nechala odejít.

„Hrají pořád stejný hokej. Jen v přesilovkách posílají všechno na beky. To jsem klukům radil a celkem si je hlídali,“ říká Chvátal.
Než před začátkem druhé třetiny zajel do brankoviště, prohodil pár slov s brněnským Špokem.

Hecovali se. Nakonec se mohl smát forvard Brna. V 47. minutě na něj vyzrál přesným švihem. „S některými hráči si píšu přes internet, s dalšími chodím do školy. Vztahy pořád fungují,“ vypráví s úsměvem.

Původně chtěl spoluhráče motivovat zvláštní prémií. Nakonec od ní opustil. V Břeclavi se Chvátal potkal se zkušeným konkurentem Petrem Žůrkem. Také pro něj bylo utkání specifické. Stejně jako jeho o dvanáct let mladší kolega zná prostředí z Techniky moc dobře. Ve vysokoškolském klubu mu dělal rádce. Nyní Chvátalovi kryje záda u Lvů. „Je v pohodě. Vycházíme spolu bez problémů,“ tvrdí břeclavský talent.

Loni zažíval boje o elitní příčky, letos se podle všeho bude soustředit hlavně na záchranu. Zpět do krajského přeboru totiž Břeclavští nechtějí.