Deník Rovnost ve spolupráci s Českou unií sportu a Jihomoravským krajem připravil tradiční čtenářskou anketu JIHOMORAVSKÝ SPORTOVNÍ SYMPAŤÁK ROKU 2018. Nabízíme vám přehlídku jedenácti uchazečů z regionu o tento primát, jejichž jména vzešla z vyhlášení jednotlivých okresních kol ankety Sportovec roku. Dejte svému favoritovi hlas a nominovaný s jejich nejvyšším počtem se stane sympaťákem roku 2018 na jižní Moravě.

JAK HLASOVAT?

Hlasovat můžete dvěma způsoby. První možnost je na internetových stránkách Deníku Rovnost. Druhá je pomocí hlasovacích kuponů, které vycházejí v tištěném vydání Deníku Rovnost. Ty posílejte na adresu Milady Horákové 9, Brno 602 00 (na obálku připište heslo SYMPAŤÁK). Hlasování končí v pondělí 25. března 2019 o půlnoci. Z tipů na tištěných kuponech poté vylosujeme jednoho výherce, který obdrží dvě vstupenky na slavnostní večer s udílením cen jihomoravským sportovcům, který se uskuteční ve středu 27. března 2019 v sále Rotunda pavilonu A na brněnském výstavišti za účasti nominovaných sportovců, jejich trenérů, rodičů a dalších hostů. Víc informací o anketě najdete také na www.sportovecjmk.cz.

Sportovní sympaťák kraje Deníku Rovnost 2018

TOMÁŠ BÁBEK (dráhová cyklistika, Dukla Brno)Zdroj: archivTomáš Bábek, 31 let

dráhová cyklistika, Dukla Brno

Jeho úspěchy a také propojení se sociálními sítěmi či televizní vystoupení popularizují českou dráhovou cyklistiku. Ve sbírce má titul evropského šampiona, stal se celkovým vítězem Světového poháru v keirinu, z této disciplíny má i světový bronz a stříbro v pevném kilometru. V aktuální sezoně se blýskl dvěma pátými místy v závodech Světového poháru na Novém Zélandě a v Kanadě a také šestou příčkou v pevném kilometru na mistrovství světa v Polsku. Bojuje o účást na olympiádě v Tokiu 2020.

NINA BARTOŇKOVÁ (atletika, AK Drnovice)Zdroj: archiv

Nina Bartoňková, 28 let

atletika, AK Drnovice

Svěřenkyně trenéra Zdeňka Smutného stála v roce 2018 na stupních vítězů například při maratonech a půlmaratonech ve Svratce, Třebíči a dalších závodech. Obsadila druhé místo v okresním poháru Vyškovská běžecká tour. V anketě Sportovec Vyškova získala v kategorii Sympaťák absolutně nejvíc nominací od respondentů.

KRISTÝNA BOULOVÁ (volejbal, VK Šelmy Brno)Zdroj: archivKristýna Boulová, 33 let

volejbal, VK Šelmy Brno

Bývalá česká reprezentantka se spolupodílela na založení Šelem Brno, na české poměry unikátního extraligového klubu, jenž se snaží vytvořit vhodný prostor pro hráčky, které chtějí hrát volejbal na nejvyšší české úrovni, ale přitom se také věnovat dětem, popřípadě jiné práci.

LUCIE DVOŘÁKOVÁ (volejbal, VK PFN Znojmo-Přímětice)Zdroj: archivLucie Dvořáková, 17 let

volejbal, VK PFN Znojmo-Přímětice

Sedmnáctiletá volejbalistka hraje za přímětický volejbalový klub první ligu kadetek. Letos získala třetí místo v Poháru ministra školství, jež organizuje Asociace školních sportovních klubů. V témže turnaji se navíc probojovala i do All-Star výběru. Loni jako kapitánka VK Znojmo-Přímětice dosáhla na druhé místo v krajském přeboru. Úspěchy zaznamenala i v plážovém volejbalu. Na Beach Open Znojmo 2018 spolu se svou kolegyní Nikolou Szunyogovou opanovala kategorii dívek.

PAVEL EISMANN (fotbal, Zbrojovka Brno)Zdroj: archivPavel Eismann, 34 let

fotbal, Zbrojovka Brno

Zkušený obránce přišel do Brna v létě po sestupu z nejvyšší soutěže a okamžitě se zařadil mezi nepostradatelné členy sestavy. Z pozice levého obránce podniká neúnavně výpady do hloubi soupeřovy poloviny, v defenzivní činnosti zase spolehlivě odebírá míče a také diriguje mladší spoluhráče. Zároveň vždy trpělivě a vstřícně odpovídá na všetečné novinářské dotazy.

VÁCLAV KOLÁŘ (biketrial, ÚAMK Biketrial Blansko)Zdroj: archivVáclav Kolář, 27 let

biketrial, ÚAMK Biketrial Blansko

Získal jubilejní, desátý titul mistra světa v nejprestižnější kategorii Elite v biketrialu. Ve stejné kategorii se stal i mistrem Evropy. Je mistr České republiky v kategorie Elite trial a vítězem závodu UCI C1 v trialu.

JAKUB KORNFEIL (motocyklista, Redox Prüstel GP)Zdroj: archivJakub Kornfeil, 25 let

motocyklista, Redox Prüstel GP

Pilot z Rohatce na Hodonínsku má za sebou jednu z nejúspěšnějších sezon v kariéře. Ve světovém šampionátu silničních motocyklistů skončil v kubatuře Moto3 na osmém místě v celkové klasifikaci. V domácím závodě na Masarykově okruhu v Brně dojel v srpnu na třetí pozici.

MARTIN MÜLLER (nohejbal, MNK Modřice)Zdroj: archivMartin Müller, 34 let

nohejbal, MNK Modřice

Ustavičně usměvavý nohejbalista patřil mnoho let mezi stabilní členy české reprezentace, se kterou v roce 2016 v Brně slavil světový titul mezi trojicemi. Ve sbírce má také evropské zlato a triumf na klubovém Světovém poháru. Vybojoval dvanáct českých seniorských titulů ve dvojicích, trojicích i družstvech. Ovšem není jen zdatný sportovec, živí se totiž jako profesionální hasič ve Vyškově.

KAMIL PRACHAŘ (fotbal, SK Rakvice 1932)Zdroj: archivKamil Prachař, 37 let

fotbal, SK Rakvice 1932

Zkušený útočník kroutí další sezonu jako kapitán fotbalistů SK Rakvice, kteří hrají skupinu B I. A třídy. Známý je pro svou přátelskou povahu a přístup k fotbalu, za který dostal před rokem ocenění Fotbalista okresu Břeclav.

MARTIN ZAŤOVIČ (hokej, HC Kometa Brno)Zdroj: archivMartin Zaťovič, 34 let

hokej, HC Kometa Brno

Zkušený útočník hokejové Komety se v posledních dvou sezonách výrazně podílel na zisku dvou extraligových titulů. Celkem zvedl Masarykův pohár nad hlavu třikrát, poprvé v ročníku 2008/2009 s Karlovými Vary. V letošní sezoně prožil bodově nejvydařenější základní část v extraligové kariéře. V 52 zápasech nasbíral 41 bodů za 22 branek a 19 asistencí. V kabině obhájce titulu je známý jako velký šprýmař.

KATEŘINA ZOHNOVÁ (basketbal, Žabiny Brno)Zdroj: archivKateřina Zohnová, 34 let

basketbal, Žabiny Brno

Účastnice olympijských her v Londýně se v půli ledna po víc než deseti letech v zahraničí, kde vystřídala množství týmů v různých zemích, vrátila na české palubovky v dresu Žabin Brno. Čtyřiatřicetiletá basketbalistka se ihned zařadila mezi nejproduktivnější hráčky ambiciózního družstva.