Zvítězil ve spurtu šestičlenné skupinky, která se od zbytku startovního pole odpoutala už na dvacátém kilometru. Na startu závodu, který se jel nedaleko Bratislavy v Hainburgu stálo 171 závodník ze čtyřiadvaceti týmů a pěti národů.

Tchibo Top Rad Liga přitahuje pozornost i týmů z okolních zemí, v neděli bylo přihlášeno dokonce přes dvě stě závodníků. Závod se konal na dosah Slovensku, Maďarsku a i našich hranic, a tak byly na startu dva týmy slovenské, dva maďarské a hned sedm českých, dohromady jednačtyřicet českých závodníků. Cíl vidělo ale jen dvanáct z nich.

„Odpadlých, nebo odvolaných cyklistů je v Rakousku vždycky hodně, protože limity jsou tam hodně tvrdé, a také větrné počasí tomu tentokrát nahrálo. Ze 171 jezdců se do cílové klasifikace vešlo jen 73 z nich,“ vysvětlil tak velký úbytek vítěz závodu Zdeněk Mlynář. Ten dojel před rakouskou dvojicí.

Dalším z českých jezdců byl na 26. místě klasifikovaný Jindřich Dlask z týmu Experiment 23 a Jakub Kratochvíla z ARBÖ Gebrüder Weiss. Ten dojel třicátý.