V Jihlavě se na cyklistickém kriteriu vystřídaly všechny věkové kategorie sportovců, kteří si chtěli zasportovat a poměřit síly s ostatními závodníky.

Kostkový 700 metrů dlouhý okruh dokonale prověřil schopnosti jezdců, kteří jej absolvovali padesátkrát. Nejvíce sil měl nakonec Zdeněk Mlynář ze znojemské stáje Focus Cycling, před silným týmem Sparty a Dukly Praha.

„Jelo se mi dobře, trať mi docela sedla. Navíc oproti silničářům, kteří jsou již v útlumu, pokračuji v cyklokrosové sezoně a jsem dobře rozjetý," přiznal Mlynář.

Velká cena Jihlavy byla velice rychlým a technickým závodem a v podzimním počasí na Vysočině přilákala na start silničáře a cyklokrosaře.

Od prvního šlápnutí byli velice aktivní jezdci Sparty. V první třetině závodu se na špici objevoval i Jiří Nesveda, který závody na kostkách nemá v oblibě.

Naopak Zdeněk Mlynář byl ten, kdo si s tratí rozuměl, a komu nejvíce vyhovovala. Do cílové zatáčky už pětatřicetiletý Valtičan najížděl jako první a pozici uhájil s přehledem až na cílovou pásku.