„Jeli jsme čtyři závody, po nichž se počítaly tři nejlepší časy. Dvakrát jsem byl druhý, jedenkrát čtvrtý. Za umístění se udělovaly body, ve výsledku jsem vyhrál," říkal Peňáček.

Ačkoliv neprojel cílem první ani v jednom případě, s podaným výkonem byl spokojený. „Vždyť závodím s lidmi, kterým je třeba o osm let méně," zdůvodnil Peňáček, jenž triumf zařadil mezi největší sportovní úspěchy dosavadní kariéry. „Konkurence byla velká, Brňáci si vítězství určitě nechtěli nechat vzít. Trochu jsem jim vypálil rybník," připouští Peňáček.

V mládí začínal jako fotbalista. Kopačky však brzy odložil. Na hřišti skončil kvůli zranění nohy. Nakonec se dal na ještě náročnější odvětví: triatlon. „To mi bylo asi třicet, tehdy byl triatlon velice módní. Pak jsem přesedlal na kolo," vypráví nadšený sportovec. Týdně našlape zhruba čtyři sta kilometrů. Od začátku letošního roku pak celkem asi sedm tisíc. „Určitě se budu snažit udržet v kondici co nejdéle to půjde. Rád jezdím s přáteli po Pálavě a Rakousku, kde jsou klidné cesty," dodává Peňáček na závěr krátkého vyprávění.