Rakouský jezdec vyhrál závod po svém sólovém úniku čtyřicet kilometrů před cílem. S minutovým náskokem pak protl i cílovou pásku.

Bojovalo se tak hlavně o druhé místo, které získal ve spurtu těsně před cílem právě nestárnoucí Mlynář (výsledný čas 3:56:21 hodiny).

Ten využil kompletní týmové podpory osmi jezdců v modro-černých dresech znojemské stáje, aby se mohl u hotelu Voroněž radovat z výborného umístění. Navázal tím na skvělou loňskou sezonu.

Ani silný vítr jednomu z nejlepších českých sprinterů nevadil. „Počasí naopak hrálo v můj prospěch, umím jezdit ve větru. Hlavní je, že nepršelo. Nemuseli jsme si ani zvykat na nová kola, ta letošní nová jsou prakticky identická jako ta loňská. A jsou i stejně dobrá,“ potěšilo první letošní umístění na bedně pětatřicetiletého Mlynáře.

„Cizinci se do průběžného hodnocení poháru nepočítají, takže mezi českými jezdci jsem první,“ potvrdil Zdeněk Mlynář, kterého tak stříbrná pozice vůbec nemusela mrzet.

Stal se vedoucím závodníkem Cofidis cupu a v příštím závodě v nedalekém Kyjově (21. dubna) pojede v trikotu vedoucího závodníka.