Dvacetiletý skokan Radek Juška nastoupil v roli favorita ke skoku dalekému. Jeho první skok v dálce se dá označit za neúspěšný, když skočil „jen" 718 cm. „Šlo o zajišťovací pokus, s nedošlapem. Prostě na jistotu," vysvětlil starovičský rodák.

A pak se rozhodl zářit. Druhý pokus dlouhý 771 cm znamenal vyrovnání osobního i okresního rekordu a výrazné vedení v soutěži s patnácti dalšími dálkaři. Ale to nebylo ještě všechno, třetí Juškův pokus 776 cm znamenal další zlepšení obou rekordů. Celá série však byla zcela nevídaná, každým dalším pokusem (770, 768 a 769 cm) by Juška zvítězil. Druhý Pírek skočil 760 cm a třetí byl desetibojař Helcelet 715 cm.

Po dlouhých sedmi letech má Lokomotiva dalšího mistra republiky, po desetiboji Adama Formánka. „Musím být spokojený, přece jen je to osobák. Zprvu mě ani nenapadlo, jaký to je úspěch. Až mi to řekl Roman Paulík. Postupně mi to dochází a doufám, že to nebyl poslední takový úspěch. Oslavím to týdnem volna a regenerací, abych mohl začít co nejdříve trénovat na hlavní sezonu," dodal skokan, který věří, že rezervy stále má. „Mohlo to být ještě o chlup lepší, ale to už bych chtěl asi moc," smál se Juška.

Ukazuje se, že cesta nastoupená trenérem Chlumeckým byla správná. Radek Juška, který už do trojskoku na mistrovství republiky nenastoupil, už se nyní připravuje pod trenéry pražského Olympu k dalším závodům.

Druhým zástupcem břeclavské Lokomotivy byl běžec Roman Paulík. Ten se ve své disciplíně 1500 m držel se vedoucí skupiny sedmi závodníků. V posledním kole ale přidali a šestadvacetiletý Břeclavan jejich tempu nestačil. Skončil sedmý s časem 3:58,94 minut.

„O čas na republice nejde. Když se začne pomalu, tak už se dobrý čas nenažene. Co do umístění to mohlo být o něco lepší, ale o moc asi ne," přiznal Břeclavan.

Kde má své rezervy, má zcela jasno. „Nejsem zklamaný, ale nadšený už vůbec ne. Bohužel to je výkon, který vypovídá o tom, jak na tom teď jsem. Potřebuju do léta zesílit. Nebyl to rychlý závod. Jen v posledním kole do toho ostatní kopli. Já chtěl taky, ale nikoho už jsem nepředběhl. Takové závody nemám moc rád," dodal Břeclavan.