O medailový úspěch se zasloužil devatenáctiletý Radek Juška, který startoval ve skoku dalekém a vybojoval bronz. Přitom ještě v posledních pokusech byl druhý díky svému čtvrtému pokusu, který měřil 725 centimetrů. O centimetr ho ale v poslední sérii přeskočil třebíčský Sýkora. Zlato bral desetibojařský reprezentant Helcelet, který skočil 731 centimetrů. Díky bronzu se dostal starovičský rodák i do nominace na mezinárodní zápas atletů do 22 let ČR-Maďarsko-Slovinsko, které se koná 15. září v Hodoníně.

„Původně jsme kvůli náročnému programu na republiku ani jet nechtěli, první polovina roku byla náročná. Ale nakonec jsme do toho šli a stálo to za to. Bylo to ideální zakončení Radkovy sezony snů," komentoval bronz Juškův trenér Zbyněk Chlumecký.

Dobře si v Praze vedla i Zuzana Štáhlová na 100 metrů překážek. Z rozběhu si nevybojovala přímý postup do finále, ale čas 14,70 sekundy jí k němu stačil. Ve finále pak zaběhla čas 14,73 sekund a skončila na výborném pátém místě. Na medaili jí přitom scházelo jen 18 setin sekundy.

„Je to škoda, letos se na medaili opravdu neběželo moc rychle," zmínila na internetových stránkách Lokomotivy dvacetiletá běžkyně.

Třetímu břeclavskému účastníkovi, dorostence Barboře Boháčkové, se vůbec nedařilo v trojskoku. Ze tří pokusů se neměřil ani jeden a byla to o to větší škoda, protože v Praze startovalo nezvykle málo účastnic.

Při platném pokusu by jí totiž skočená vzdálenost stačila na sedmé místo. Byla to pro ni ale cenná zkušenost, ze které se jistě do budoucna poučí. Na tomto mistrovství mladých atletů může startovat ještě čtyřikrát.