Tam také v doprovodu svého trenéra Zbyňka Chlumeckého odletěl. Skok daleký byl na pořadu hned první den ve středu po sedmé hodině večer. Na stanici Eurosport jste jeho snažení mohli vidět v přímém přenosu. Vůbec se mu však nedařilo.

Juškovo vystoupení přímo z Barcelony okomentoval ten nejpovolanější, jeho trenér Zbyněk Chlumecký.

„První Radkův pokus měřil 646 centimetrů. Závodníkům foukalo celý závod do zad přes dva metry za sekundu, ale on měl u tohoto pokusu protivítr, a tak nedošel na prkno. Druhý pokus už byl nadějnějších 711 centimetrů a poslední třetí pokus Juška při riskování přešlápl, jinak by byl postupový," sdělil k průběhu kvalifikace dálky břeclavský trenér. K postupu do dvanáctičlenného finále potřeboval Juška skočit 754 cm.

Je třeba dodat, že vítr byl ten den pánem dálky. „Neustále se měnil, jak bylo patrné z rozběhů na stovce, kde byl chvíli až tři metry proti a hned nato do zad. K tomu, aby Radek trefil odraz, bylo potřeba štěstí nebo náhody, ale nic z toho zmíněný večer Radek neměl," dodal Chlumecký.

Juška zaplatil krutou nováčkovská daň a skončil na 24. místě. Za ním už skončili jen dálkaři bez platného pokusu.

Start na mistrovství světa juniorů bylo přesto pro starovičského rodáka velkou zkušeností a přinesl mu nové poznatky. Již jen pocit startu na obrovském olympijském stadionu v Barceloně pro něj byl velkým zážitkem.