Před narozením prvního potomka je totiž nervozita znát na sebevětším profesionálovi. „Nebyl jsem před startem soutěže vůbec ve své kůži. Přiznávám, že fotbal šel trochu stranou. Nemohl jsem se úplně soustředit. Teď už je ale všechno v pořádku,“ hlásí klíčový muž MSK Břeclav, jemuž manželka přivedla na svět syna.

Příznivci kopané ale možná jméno nového člena rodiny Demjanovičových úsměv na tváři nevykouzlí. Rána, kterou zasadil ve finále mistrovství Evropy 1996 České republice německý kanonýr Oliver Bierhoff, leckteré fandy stále bolí.

„Ano, můj syn se jmenuje taky Oliver. Samozřejmě, že si na ten finálový zápas naší reprezentace dobře vzpomínám. Ale určitě jsem ho nepojmenoval po Bierhoffovi. Bylo to po vzájemné dohodě s manželkou. Při vybírání jména šel sport stranou,“ uvádí defenzivní záložník věci na pravou míru.
Po Němci, který před jedenácti lety na evropském šampionátu v Anglii přivedl svou zemi ke zlatým medailím, nezdědí Demjanovič junior pravděpodobně ani fotbalový post. „Pokud bude fotbalistou, chtěl bych, aby byl středním záložníkem nebo obráncem,“ vysvětluje pyšný otec.
„Ale nemusí hrát nutně kopanou. Chci ho samozřejmě vést k tomu, aby byl sportovně založený. Je ale úplně jedno, jaké sportovní odvětví si vybere. Jestli nakonec vůbec nějaké. Tlačit na něj určitě nebudu,“ dodává kapitán Břeclavi na vysvětlenou.

Narození potomka ale nebyla úplně levná záležitost. Za cokoliv netradičního se totiž bez výjimky ve fotbalové kabině platí. „Jak se Markovi narodil kluk, tak jsme se sešli. Měl pro nás přichystané výborné občerstvení. Nechybělo dobré víno a grilovaná kuřata,“ pomlaskával si po dobré večeři obránce Ivo Michal.
V prvním mužstvu Městského sportovního klubu bude zanedlouho další bujará veselice. Přírůstek do rodiny totiž bedlivě očekává i nedávná posila do obranné řady Petr Schwarz. Čtyřiadvacetiletý stoper by se měl stát otcem během několika málo příštích týdnů.