Zcela nečekaný průběh mělo extraligové derby stolních tenistek mezi MSK Břeclav Gumotex a ČSAD Hodonín A. V boji o vedoucí pozici v tabulce si vedl lépe hostující celek, který po raketovém nástupu šel do vedení 5:0 a nakonec odjížděl s vítězstvím 7:3.

Přitom opora Hodonína, čínská obranářka Shi Dan, našla v Břeclavi dvakrát přemožitelku. To se jí během jejího tříletého působení v české extralize stalo vůbec poprvé. Většinou boduje třikrát, což prokázala i v bezprostředně předcházejícím čtvrtfinále Superligy s maďarským Kecskemétem na jeho stolech i v domácí odvetě.

Nejprve si obranu Shi Dan rozebrala Renáta Štrbíková, pak po infarktových koncovkách čtvrtého a pátého setu i Ivana Weberová.
Vše začalo nepovedenou čtyřhrou, v níž Štrbíková s Weberovou nestačily na jistý pár Vachovcová-Shi. Jistotu Vachovcové výborně doplňovala nepříjemná obrana a povedené útočné výpady Číňanky. Neúspěch ve čtyřhře se negativně odrazil na úvodních dvouhrách.

Vachovcová proti Štrbíkové hrála bez chyb, zatímco jedničce Břeclavi hra evidentně neseděla. Hana Matelová se zakousla do zkušenější Weberové, která nastoupila do utkání po týdenním tréninkovém výpadku, zaviněném virózou, a postarala se o další zlomový bod utkání.

Když přišly následně očekávaná porážka Olesji Stachové se Shi a další kvalitní výkon Vachovcové proti Weberové, narostlo skóre na hrozivých 0:5 a porážka byla neodvratná.

Její výši zmírnily zmíněné dva body na úkor Číňanky a na závěr ještě Štrbíková porazila Matelovou, i když k tomu potřebovala pět setů. Mezitím Stachova podlehla ve čtyřech setech Matelové a velmi hladce Vachovcové.

MSK Břeclav Gumotex-ČSAD Hodonín A 3:7

Štrbíková, Weberová-Vachovcová, Shi 0:3 (-7,-5,-5), Štrbíková-Vachovcová 0:3 (-6,-7,-4), Weberová-Matelová 0:3 (-8,-5,-5), Stachova-Shi 0:3 (-11,-6,-8), Weberová-Vachovcová 1:3 (-11,-8, 8,-4), Štrbíková-Shi 3:0 (8,4,13), Stachova-Matelová 1:3 (9,-5,-9,-7), Weberová-Shi 3:2 (7,-7,-6,13,11), Stachova-Vachovcová 0:3 (-2,-4,-4), Štrbíková-Matelová 3:2 (6,-10,8,-3,4).

Porážka znamená výměnu na prvním a druhém místě tabulky extraligy a tím spojenou výhodu domácího prostředí v očekávaném finále mistrovství ČR družstev žen 2009.

Ve druhém víkendovém utkání porazily ženy MSK Břeclav béčko Hodonína 10:0 se ztrátou jediného setu.