Jeden z hlavních motivů turnaje konaného na začátku prázdnin, jehož se letos zúčastnilo téměř sedmdesát týmů, je zábava. „Jde především o to pobavit se. Pro spoustu družstev je hlavní motivace spíš než turnaj, tak kvalitně popít, výsledek je pro ně naprosto vedlejší,“ neskrýval hlavní organizátor akce Lukáš Machala.

Od sobotního rána zápolilo na několika hřištích ve skupinových bojích družstva z různých koutů republiky, v početném startovním poli nechyběly ani ryze ženské týmy. Po celodenním fotbalovém programu se účastníci bavili na diskotéce.

Na druhý den je ovšem znovu od rána čekaly další zápasy. Vyvrcholení turnaje v podobě vyřazovacích bojů přišlo na řadu v pozdním nedělním odpoledni. Letošní ročník nakonec opanovalo družstvo Golden Guns z Opavy. „Opět jsme měli spoustu týmů, které pochází z jiných regionů. Přijely celky z různých koutů Česka, ale také ze Slovenska. Poslední týden jsme museli některé zájemce odmítnout, protože jsme měli turnaj rozlosovaný. Lidem se akce líbí asi pro domáckou atmosféru, která panuje,“ pravil Machala.