Letos potřetí připravili pořadatelé Marek Svoboda a Ivana Matějíčková pro všechny výkonnostní i rekreační běžce trať vedoucí ulicemi města o délce více než šest a půl kilometru. Na ní si mohli všichni závodníci, kteří se letošního Vánočního běhu účastnili, prověřit svou fyzickou zdatnost a aktuální kondici.

Jako první se na startovní čáru postavily nejmenší děti. Na Vánočním běhu s Ježíškem mohly závodit i se svým doprovodem. Letošní novinkou byly dvě kategorie pro děti školou povinné, a tak měli možnost poměřit své síly i žáci hustopečských základních škol.

Své příznivce si našla i kategorie nazvaná příznačně „Lážo – plážo“. Ta měřila dva a půl kilometru. Tu si vyzkoušeli ti závodníci, kteří si netroufli na hlavní závod.

Po bohatém doprovodném programu se na startu hlavního závodu sešlo rekordních 41 závodníků. Role startéra se i letos ujal starosta města Luboš Kuchynka.

Vítězství z loňského roku přijel do Hustopečí obhájit Robert Míč závodící za VSK Brno. Ten se atletice věnuje pouze necelé dva roky. „Trať v Hustopečích je hodně dobrá. Minulý rok jsem tu běžel na sněhu, ale letošní počasí pro mě bylo ideální,“ prozrazuje vítěz mužské kategorie do 40 let.

Spálit předvánoční kalorie a poměřit své síly se rozhodlo také několik hustopečských závodníků. Především na jejich výkony se soustředila podpora publika. Do cíle se jako první domácí závodník probojoval David Čermák.

Mezi soutěžícími nechyběl ani trenér oddílu Atletika Hustopeče Jiří Komínek. Spolu s ním se na trať ulicemi města vydalo i jeho patnáct svěřenců: „Atletický oddíl Hustopeče vznikl teprve v průběhu letošního roku, takže to byl první závod, kterého jsme se účastnili. Byl to úvod do atletické sezony, která nás čeká na začátku příštího roku. Já jsem s výsledkem spokojený, protože některé časy byly opravdu výborné,“ dodal.

Průběh třetího ročníku Vánočního běhu si pochvalovala také ředitelka závodu Ivana Matějíčková. „Přálo nám počasí, letos poprvé nedosahuje rtuť teploměru hodnoty minus dvanácti stupňů. Spokojená jsem i s rekordní účastí dospělých, ale radost mi udělal i nemalý zájem ze strany dětí,“ usmála se.

DAGMAR HYCLOVÁ