Hlavním domácím lákadlem bude domácí dvojice Marek Topolář a Miroslav Starý a jejich pikantní souboj s extraligovým Favoritem Brno. Za ten od tohoto ročníku nastupuje šitbořický odchovanec Robert Zvolánek mladší, jenž vloni na Grand Prix v dresu Šitbořic vybojoval se Starým stříbrnou medaili.

Letošního ročníku se nezúčastní trojnásobní šampioni z Rakouska König s Fischerem, jejich místa zaujmou ještě zvučnější jména. Šitbořickým divákům se představí dlouhodobě nejlepší pár v kolové Patrich Schnetzer a Markus Bröll z rakouského Höchstu, kteří čtyřikrát opanovali mistrovství světa.

„Fischer očekává s manželkou narození potomka, proto se letos s Königem nemohou zúčastnit. Přijede ale nejlepší družstvo světa a bude se na co dívat. Podobně jako loni se objeví nejlepší francouzská dvojice Seyfriedů,“ zmínil organizátor akce Robert Zvolánek starší ze Sokola.

Na turnaji nastoupí také pár z rakouského Dornbirnu a tradičně nebude chybět tým ze spřáteleného německého Zscherbenu.

AFTERPARTY I TOMBOLA

Kromě špičkové kolové čeká na návštěvníky akce bohatý doprovodný program. Připraveny budou místní speciality a bohatá tombola. Od 21 hodin na návštěvníky čeká afterparty, o níž se postará hudební skupina Merllin. Za vstup na turnaj zaplatí návštěvníci padesát korun. Pro fanoušky kolové, kteří nemohou na turnaj přijet osobně, je připraven živý videopřenos na stránkách akce www.gpsitborice.eu.

Grand Prix startuje v sobotu ve 13 hodin, předcházet mu bude od půl deváté mezinárodní turnaj žaků. Špičkové juniorské celky včetně domácí dvojice Martin Drabálek a Štěpán Urbánek poměří síly v pátek od 17 hodin. „Jde o velmi kvalitně obsazené turnaje. Představí se nejen republiková špička v daných kategoriích, ale také přední týmy z Rakouska a Německa,“ zmínil Zvolánek.

Šitbořický Sokol v předcházejících dvou ročnících obsadil na domácím turnaji pódiové umístění. Minulý rok skončila při Topolářově zranění improvizovaná dvojice Zvolánek mladší se Starým na druhé pozici, o rok dříve Topolář se Starým obsadili třetí místo.