Organizátorem této významné akce je znovu oddíl stolního tenisu MSK Břeclav, jehož ženy budou usilovat o své páté prvenství v soutěži, což by znamenalo trvalé držení trofeje.

Ve stejné pozici je ale i konkurenční Frýdlant nad Ostravicí, se kterým se řadu minulých let pravidelně ženy MSK ve finále potkávají. V neděli 2. prosince oba velcí soupeři hráli v Břeclavi extraligové utkání, které skončilo smírně 5:5. Jak je vidět, tak jsou síly vyvážené a výsledek finále Českého poháru bude otázkou momentální dispozice jednotlivých hráček.

Finálového turnaje se zúčastní čtveřice družstev. Oba zmíněné favority doplní tradičně Dobré, nováčkem v závěrečných pohárových kolech je celek žen El Niňo Praha.

Semifinálová utkání jsou na programu od 9 hod, finále a utkání a 3. místo v soutěži žen odstartují v 15 hodin.

Souběžně se ve Valticích bude konat i finále mužů. Celky El Niňa Praha a Sokola Králův Dvůr jsou favority, doplní je Kotlářka Praha, což je vlastně béčko El Niňa, a SKST Liberec.

Semifinále mužů začne po slavnostním zahájení akce v 11 hod, závěrečná dvě utkání o pořadí jsou na programu od 17 hodin.

Ve Valticích se objeví celá řada předních českých stolních tenistů a tenistek, jakož i někteří zahraniční hráči. To je vítaná příležitost pro příznivce malého celuloidového míčku, aby špičkový stolní tenis shlédli zblízka v reálu.