Jaká je atmosféra v týmu? Jste před sérií nervózní?
Nervozita z nás spadla poté, co jsme prohráli vyhrocený zápas s Vrchlabím. Teď jde o to, kdo spadne přímo a kdo jde do baráže. Ale samozřejmě jde o hodně.

Jak kvalitním soupeřem je Prosek?
My máme v letošní sezoně spíše problémy s naší hrou, než se soupeřem. Kvalita tam je, ale nedokážeme to prodat.

To, že začínáte v v Praze je spíše výhoda, nebo nevýhoda?
Nevýhoda je především v tom cestování. První liga je pro moravské manšafty vůbec hodně náročná na cestování. Když se podíváte na tabulku, tak je to spíš takový pražský přebor. Pro nás by bylo určitě lepší, protože u nich moc diváků nechodí a hala taky není ideální.

Mrzí ještě ta porážka s Vrchlabím? Asi to nebyl soupeř úplně k neporažení…
To určitě ne. O tom za vše hovoří druhý domácí výsledek, kdy jsme vyhráli jasně 3:0. To nás mrzí. V tom posledním zápase jsme zase měli smůlu, že se nám v úvodu zranil náš blokař Vlastik Fabikovič. My hráváme v sedmi lidech, protože víc nás prostě není.

Je vůbec nějaká možnost dostat volejbal v Poštorné na vyšší úroveň? Přeci jen to hrajete na amatérské bázi, což vás třeba v konkurenci pražských týmů hodně limituje.
Asi by to nějak šlo. Jenomže my máme na rozdíl od pražských mužstev tu nevýhodu, že kolem nás nejsou blízko žádné další kluby. Je tu poštorná, dva týmy v Brně, Staré Město a Zlín, a to už jsou navíc velké vzdálenosti. Není kde brát. Třeba ve druhé lize jsou hodně kvalitní mužstva. A v těch amatérských podmínkách se ta soutěž dá hrát, proto ani nechtějí jít výš. Na druhou stranu, všechny kluby mají hráče, kteří k nim dojíždí, čtyřicet, padesát kilometrů. My jsme jeden z mála týmů, který hraje s vlastními odchovanci.

Kdo vás během sezony zaujal z vašich soupeřů nejvíce?
Nejkvalitnější týmy mají určitě České Budějovice, což je vlastně rezerva špičkového extraligového týmu a Dobřichovice. To jsou zase zkušení hráči, kteří hrají dlouhodobě na špici. Ty si to určitě rozdají o první místo.

Počítáte příští víkend s podporou svých fanoušků?
Je možné, že to bude poslední zápas. Proto bychom byli rádi, kdyby všichni naši fanoušci přišli. Chceme to Proseku co nejvíce znepříjemni, protože oni nás podceňují. Do zápasu půjdeme naplno.